Понеделник, 22 Юни 2026
 
Спорт

Хебър набор 2011 спечели международния турнир Black Sea Cup

  22.06.2026 15:51             
Хебър набор 2011 спечели международния турнир Black Sea Cup

НЕСЕБЪР. Юношите на хебър набор 2011 спечелиха силния международен турнир Black Sea Cup в Несебър след победа на финала над молдовския Спортолул (Кишинев) с 2:1. Преди това възпитаниците на треньора Спас Гигов-Фокера победиха Джетика с 2:0, украинския Атлет 2 с 3:1 и направиха равен - 2:2, срещу полския Ворскала. Това отреди първото място в групата на хебърци, които в четвъртфиналите разгромиха Буковина с убедителното 4:1, а на полуфинала отстраниха Локомотив (София), въпреки че младите пазарджиклии останаха с човек по-малко още в 7-ата минута.

В надпреварата Виктор Терзов реализира 4 попадения, а Кристиян Кръстев, Стилиян Костов и Ангел Костов - по 3 гола. Индивидуални отличия получиха и двама футболисти на Хебър – Николай Петров беше избран за Най-добър вратар на турнира, а Кристиян Кръстев спечели приза за Най-добър играч.

Това е втора спечелена турнирна купа в рамките на годината за Хебър набор 2011 след триумфа в Сандански.

Треньорът Гигов не бе на себе си от радост по време на награждаването: "Отново най важното е  че бяхме колектив и пиоказахме много класа, желание, воля, дух, характер, борба и себераздаване във всяка една среща! За нас не е най-важно, че сме спечелили купата и медалите, а факта, че това е оценката за положените усилия във всяка една тренировка и всеки един мач, за положеният труд през цялата година, за лишенията които правехме в името на отбора и най-вече това е показателно че сме на правия път! Аз ще кажа само на децата от Хебър 2011 - гордейте с това, което постигнахте тази година, защото да спечелиш два международни турнира в една година не е случайност, напротив това е показателно, че сме много добър отбор с отлични изпълнители! Дерзайте и не спирайте да мечтаете Хебър 2011! Много спомени и положителни емоции изживяхме през тази година и напълно заслужено излизаме в шампионска почивка удоволетворени и горди с това което постигнахме като отбор! Само Хебър 2011!", коментира Гигов.

(Зн)

 


Свързани
Последни новини
Анкета
Обяви

ДАВА СЕ ПОД НАЕМ ГАРСОНИЕРА В ПАЗАРДЖИК, 50 КВ. М, ИДЕАЛЕН ЦЕНТЪР, СЪС СТАЯ, КУХНЯ, БАНЯ И ДВЕ ТЕРАСИ, НА БУЛ. „БЪЛГАРИЯ“ 8, ВХ. Б, ЕТ. 3, ПОДХОДЯЩА ЗА ОФИС И ЖИЛИЩЕ! ЗА СПРАВКИ: 0878 419 875 – КИРИЛ СТАМЕНОВ.

ИЗВЪРШВАМ ВЪНШНА ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ СЪС СКЕЛЕ, МАШИННА МАЗИЛКА С ТУРБОЗОЛ И ХИДРОИЗОЛАЦИИ НА ПОКРИВИ. КАЧЕСТВЕНО, ИЗГОДНО! 0879 012 310

ПРОДАВАМ УРЕГУЛИРАН ПОЗЕМЛЕН ИМОТ 1300 КВ. М В СЕЛО МАЛО КОНАРЕ, ОБЩИНА ПАЗАРДЖИК - ЦЕНА 30 000 ЕВРО. 087728 50 40
Всички