Хебър взе гейм и затрудни Берое, но не победи

24.01.2024 22:38

ПАЗАРДЖИК. Хебър този път успя да вземе гейм при подновяването на шампионата, но не победи. Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора), без Спас Байрев в състава си, записаха шеста победа в efbet Супер Волей, след като се наложиха над нашите "тигри" с 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:17) в мач от 12-и кръг, изигран в зала „Васил Левски“. „Зелено-белите“ са шести в таблицата със 17 точки (6 победи, 6 загуби), „жълто-сините“ са седми с 16 точки (5 победи, 7 загуби).

Двата тима тръгнаха равностойно в срещата, след което Хебър пое инициативата. След 6:11 Берое скъси част от дистанцията, но не можа да преодолее съперника. Почти до края пазарджиклии диктуваха положението, но позволиха на беройци да ги доближат (20:24 до 23:24). Обрат обаче не се случи и волейболистите на Венцислав Симеонов поведоха в мача. Във втората част играта отново започна точка за точка, след което „зелено-белите“ набраха инерция. След средата (13:15) „тигрите“ настигнаха противника, а впоследствие и изравниха. Не се случи нищо повече и старозагорският тим изравни резултата. Възходящата линия на момчетата на Мирослав Живков продължи и в третия гейм. След 5:8 домакините се мобилизираха, като се движеха точка за точка с беройци. Те от своя страна успяха да оформят преднина, въпреки че интригата остана жива. В самия край (23:22) гостите наложиха волята си и поведоха в срещата. Решителната четвърта част бе изцяло под диктовката на „зелено-белите“, които доминираха от самото начало и не допуснаха обрати. Така те се поздравиха с нови три точки в актива си.

Най-резултатен бе Стоян Димитров със 17 точки (1 ас, 1 блокада). 15 точки добави капитанът Руси Желев (2 блокади). С 12 точки завърши Иван Латунов (4 блокади). За съперника Калоян Вълчинов бе над всички с 18 точки (1 блокада). 10 точки записа Владимир Хаджиев (1 ас), толкова резлизира и Александър Кордев (2 аса, 2 блокади).

В следващия кръг Берое излиза срещу Черно море (Варна), на 28 януари (неделя). Хебър гостува на ЦСКА.