Хебър загуби в края на сезона с 1:2

13.11.2022 14:45

СОФИЯ. Футболистите на Хебър загубиха от 1:2 от Локомотив Пловдив мача от 18-ия кръг на efbet Лига. За пловдивчани точни бяха Ивайло Димитров и Джовани, а за пазарджиклии се разписа Ивайло Михайлов. С тази победа "черно.белите" са вече 4-ти с актив от 33 точки, докато хебърци не могат да изплуват над линията на изпадащите и не мърдат от незавидната 15-та позиция с 12 точки в класирането.

Дебърлиев допусна грешка за победния гол в .63-а мин. Иначе той спаси опасна ситуация още в 4-та минута, секунди след това Арсенио Валпорт бе изведен очи в очи с Динко Хоркаш, но стражът на “смърфовете” показа бляскав рефлекс, за да откаже нападателя на Хебър. В 15-та минута Октай Хамдиев от Хебър също бе страхотно намерен и се озова в чиста позиция срещу вратаря на пловдивчани, но Матеус да Силва в последния момент успя да направи ключова намеса и да предотврати гола. Малко след това след центриране от корнер Ивайло Михайлов стреля с глава, но Хоркаш отново демонстрира инстинкта си и с върха на пръстите си изби в корнер. В 30-та минута Евандро свали топката прекрасно за Ивайло Димитров, който извън наказателното поле отправи изключително силен и прецизен удар, за да открие резултата в полза на Локомотив Пловдив.Минута преди края на първата част Бирсент Карагерен изпълни страхотен пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда на Петър Дебърлиев. В добавеното време на първата част Хебър успя да изравни след добро центриране от фал, но страничният съдия вдигна флага си за засада. В 52-та минута Арсенио Валпорт направи самостоятелен пробив и опита удар по диагонала, но топката прелетя над вратата на Динко Хоркаш. Изравнителното попадение дойде 3 минути след това, когато Венсан Марсел получи топката в наказателното поле на противника и достави подаване към Ивайло Михайлов, който на около два метра от голлинията нямаше как да сбърка – 1:1.

В  62-та минута Дион направи страхотен самостоятелен пробив и стреля от разстояние, но Дебърлиев успя да отрази. В последвалата ситуация Джовани показа индивидуална техника и стреля извън наказателното поле, като Дебърлиев направи слаба намеса и топката се озова зад него, а “смърфовете” отново поведоха в резултата. В 84-а минута Роберт Мазан получи дълго подаване в наказателното поле, но ударът му от въздуха мина високо над вратата на "черно-белите". В последната минута Дебърлиев отрази мвного добър удар от Матеус да Силва, който проби самсотятелно и езлезе на голова стрелконва позиция. В последвалия корнер локомотивци успяха да реализират само удар в напречната греда.

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 39. Ивайло Михайлов, 38. Хлеб Бухал, 8. Алехандро Гарсия, 27. Роберт Мазан, 28. Осира Корнел, 3. Богомил Божуркин, 5. Мартин Михайлов, 97. Марсел Венсан (жк), 77. Октай Хамдиев (70 - Крумов), 17. Арсенио Валпорт (жк) (70 - Есеола).

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев (жк), 13. Матеус да Силва (жк), 33. Георги Каракашев (89 - Василев), 10. Джовани Маркес (67 - Боруков), 14. Димитър Илиев, 9. Бирсент Карагерен (89 - Луан), 11. Ивайло Димитров (67 - Петрович), 21. Евандро (57 - Дион).