Понеделник, 24 Oct 2022

Хебър не се даде без бой на Лаута

24.07.2022 22:24

ПЛОВДИВ. Футболистите на Хебър не съумяха да измъкнат точка на негостоприемния стадион на Лаута, макар че бяха близо до това. Двубоят с Локомотив (Пловдив) в мач от 3-ия кръг на efbet Лига завърши 1:2 за пловдивчани, като до момента и двата отбора бяха с една победа и една загуба в шампионата. С гол от съблекалнята на Бабакар Дион още в 33-та секунда "смърфовете" поведоха – тогава Бирсент Карагарен в близост до границата на наказателното поле намери новото попълнение на "железничарите" и белгиецът стреля от движение в долния ляв ъгъл на вратата, излъгвайки Дебърлиев. Изравнителното попадение бе дело на Тодор Чаровски в 34-а минута. Тогава Емануил Манев бе съборен в наказателното поле след съприкосновение с Пиер Зебли. Победното попадение дойде в 64-а мин., а негов автор бе Преслав Боруков.

Преди началото на двубоя бе открита Алея на славата пред спортен комплекс "Локомотив".

До почивката отборът на Александър Томаш владееше повече инициативата, но хебърци можеха да съжаляват за пропуснато сгодно положение на Манев – „Моторът“ бе изведен хубаво в 17-ата минута от Тодор Чаворски, но стреля неточно. В 25-ата минута Дион „върна жеста“ след като остана очи в очи с Петър Дебърлиев, но мерникът му изневери. Крилото на Локомотив заложи на силата от близка дистанция и сбърка в случая.  Октай Хамдиев и Манев също създадоха напрежение пред Илко Пиргов, но им липсваше концентрация в завършващата фаза. Домакиините имаха претенции срещу отсъждането на дузпата, но решението на главния съдия беше потвърдено и от ВАР, след което Тодор Чаворски реализира дузпата със силен удар в долния десен ъгъл за 1:1.В добавените минути на първата част Бирсент Карагарен не намери очертанията на вратата за радост на хебърци.

През втората част играта се изнерви, а „смърфовете“ засилиха оборотите. Това им донесе резултат и след пропуск на Карагерен в 62-та минута, когато шутира силно от малък ъгъл на границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата на Дебърлиев, голът падна в 64-ата минута. Точен бе Преслав Боруков с глава от близка дистанция. Появилият се от резервната скамейка 13 минути по-рано нападател показа отлично пласиране в наказателното поле на втора греда при центриране на Бабакар Дион с едно докосване от десния фланг. Домакинският натиск продължи и в следващите минути. В 73-а мин. удар на Бирсент Карагарен, който излъга Георги Търков и се оказа на голова стрелкова позиция, можеше да ни огорчи, но топката срещна страничния стълб. Само три минути по-късно Октай Хамдиев се откъсна от Йосип Томашевич и навлезе в наказателното поле, но Пиргов пресрещна нападателя, скъси дистанцията и парира удара. В 83-а мин. бившият играч на Хебър Каракашев бе оставен да пробие в наказателното поле, от аутлинията върна назад и намери Карагарен, който в купа от играчи опита да стреля, но топката бе изчистена в корне„р от самата голлиния.

Във временното класиране Хебър е на 12-о място с 3 точки, колкото имат и осмият Левски, деветият Ботев Враца, десетият Славия и единадесетият Септември София.

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 33. Георги Каракашев (ж.к.), 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (82 - А. Василев), 11. Ивайло Димитров (51 – Пр. Боруков), 9. Бирсент Карагарен (92 - Х. Иванов)

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов (79 - Иво Михайлов), 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 55. Олекси Лобов, 23. Клаудио Бонани (87 - Богомил Божуркин), 12. Емануил Манев (75 - Мауро Секейра), 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски.