Понеделник, 21 Фев 2022

Хебър би като гост Берое в контролата

28.03.2021 18:09

СТАРА ЗАГОРА. ФК Хебър 1918 победи с 2:0 като гости елитния Берое в контрола, играна днес в града на липите. Пазарджиклии отбелязаха в 48-а мин. чрез Тодор Чаворски и в 90-та чрез Йордан Василев.

Още в началото домакините сътвориха много сериозен пропуск в – в 19-та минута Иван Минчев с много добър пас намери Октавио, който изведе Кукула сам срещу Александър Любенов, но вратарят на Хебър с крак успя да спаси удара на нападателя на старозагорци. Хебър също изпусна страхотна възможност да поведе в резултата в 21-ата минута. Живко Петков изскочи сам срещу Генадий Ганев, след което стреля, но вратарят на Берое направи много добро спасяване, избивайки с една ръка топката в корнер. В 43-та минута Берое имаше още един добър шанс. Тогава ОЖктавио изведе Иван Минчев сам срещу Александър Любенов, а той стреля покрай вратаря на Хебър, но и встрани от десния стълб, в аут. Гостите поведоха в 48-ата минута. Хебър организира бърза контраатака. Георги Търтов подаде към Тодор Чаворски, който вкара топката във вратата на Християн Василев с удар от пеналта. Четири минути след това Али пусна дълъг пас към Алиун Фал, който на пръв поглед изглеждаше безнадежден.  В 56-ата минута Илиян Стефанов комбинира с Димо Бакалов, който беше изведен сам срещу Дебърлиев, но вратарят на Хебър се хвърли в краката му и улови топката. Берое можеше да изравни резултата в 86-ата минута, когато Иван Минчев подаде към Димо Бакалов, който стреля, насочвайки топката в долния десен ъгъл, но Петър Дебърлиев плонжира и изби. Седем минути преди това заралии можеха да инкасират втори гол, когато Николай Янков излезе сам срещу Християн Василев и стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Берое. Това се случи обаче в 90-ата минута. Момчетата на Митов направиха контраатака по учебник. Мартин Вълчинов изведе Йордан Тодоров сам срещу Християн Василев, а той мушна топката под напречната греда.