Хебърци сразиха ЦСКА, бетонираха се начело на Суперлигата

23.01.2021 20:01

ПАЗАРДЖИК. Волейболистите на Хебър победиха и ЦСКА в отложен мач от четвъртия кръг на Суперлигата. „Тигрите” се справиха със селекцията на армейците за малко повече от час с 3:0 (25:13, 19, 20) в зала „Васил Левски”, а срещата се игра без публика и не бе излъчвана по телевизията. Така хебърци са първи в класирането с 16 точки (5 победи и 1 загуба) пред Добруджа с 11, Марек с 8, Нефтохимик и Левски със 7. С 2 точки е Монтана, а ЦСКА и Пирин Разлог са с нулев актив.

Момчетата на Атанас Петров имаха превъзходство през целия мач във всички елементи в играта. В първия гейм домакините не дадоха на съперника да диша и го оставиха на 13 точки. В следващите две части ЦСКА започваше силно, но хебърци бързо напипваха играта си и гостите не можеха да удържат на напора и темпото им.

В сряда хебърци, които са двукратен носител на Купата на България, посрещат в Пазарджик отбора на Берое в елиминационна среща от трети кръг на турнира.