Понеделник, 14 Мар 2022

„Хебър“ би „Локо“ (Сф) насред „Надежда“ с 10 души

06.11.2020 19:28

СОФИЯ. Футболистите на „Хебър“ поднесаха изненадата на 13-я кръг на Втора лига след като победиха с 3:1 „Локомотив“ насред квартал „Надежда“. Два гола вкара Тодор Чаворски, който обаче бе изгонен в 61-ата минута. Третият гол за хебърци бе дело на Жак Пехливанов, а за "железничарите" се разписа Наско Милев. Треньорът на нашите момчета Ники Митов пощуря от радост още преди последния съдийски сигнал. Да, "Хебър" се върна на пътя на победите и то не срещу кого а е, а срещу лидера!

Резултатът бе открит още в 5-а мин, когато  Живко Петков пусна отличен пас към Чаворски, който с добър удар не остави шансове на стража на домакините Ивайло Василев. Пак Чаворски се намеси с глава при опасен удар в 25-та минута на Александър Александров от фаул. Изравнителният гол падна в 42-та минута, когато Наско Милев изравни резултата от близка дистанция. В 51-та минута обаче пазарджиклии отново поведоха в резултата. Йордан Тодоров центрира в наказателното поле към Тодор Чаворски, който с глава „препарира“ Ивайло Василев за втори път и така вкара своя пети гол от началото на сезона във Втора лига. Крайният защитник на „Локомотив“ (София) Педро Ферари пък уцели гредата на Александър Любенов малко след това. Главният съдия Валентин Железов изпрати Чаворски към съблекалните за втори жълт картон в 61-а минута, а в 75-та минута „Хебър“ реализира третия си гол чрез Жак Пехливанов, който от далечна дистанция вкара мощна „бомба“ с левия крак. Треньорът на „зелените“ Николай Митов пощуря от радост и дори влезе на терена. След мача наставникът заяви: “Поздравявам футболистите, изиграха мача както искахме. Свалям им шапка. Мисля, че още първото полувреме, ако имахме още по-точен последен пас, щяхме да решим мача. Казах в съблекалнята, че играем много добре и трябва да продължим по същия начин. Винаги, като има лоша серия, трябва да победиш. Днес надделяхме над най-добрия отбор в групата и няма как да не съм доволен. Много стойностен отбор са Локомотив (София)”, каза Митов.

Състави - „Локомотив“ (Сф): 91. Ивайло Василев, 2. Педро Ферари, 3 Марио Петков, 23. Мартин Василев-капитан, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 10. Илиян Стефанов, 8. Наско Милев, 7. Александър Александров, 16. Денис Стефанов (46 - 27. Павел Петков), 18. Светослав Диков; „ХЕБЪР“: 95 Александър Любенов - капитан, 39. Живко  Хаджиев, 22. Ивайло Тодоров, 24. Цветелин Тонев, 26. Мартин Вълчинов, 20. Жак Пехливанов, 10. Красимир Илиев,  11. Йордан Тодоров, 77. Октай Хамдиев (63 - 19. Георги Каракашев), 15. Живко Петков, 99. Тодор Чаворски.