В първата си предсезонна контрола ФК Хебър 1918 отстъпи у дома с минималното 0:1 на елитния косовски тим ФК Балкани. Зелените изиграха двубоя от лятната подготовка на стадион "Георги Бенковски", а единственото попадение бе реализирано в добавеното време след нещастен автогол на Мирослав Георгиев.
Преди началото на срещата футболисти, треньори и зрители сведоха глави в едноминутно мълчание в памет на двамата млади футболисти от школата на Славия (София), загинали трагично при автомобилна катастрофа на АМ „Тракия“.
(Зн)

