На 18 юни 2026 г. ученици от 9 и 10 клас от беловското СУ "Александър Иванов - Чапай" посетиха Народното събрание. Групата бе придружена от преподавателите Елена Барукчиева и Екатерина Йорданова и организирана в рамките на Националната програма „България – образователни маршрути“/Модул 3: „Културните, държавните и научните институции като образователна среда“.
По време на обиколката на учениците бяха показани Източното фоайе, Мраморното фоайе и Конферентната зала, наред с други емблематични пространства в сградата. Те имаха възможността да влязат и в самата Пленарна зала, където се запознаха отблизо с реалния работен процес на народните представители и начина, по който се вземат важните за страната решения.
Учениците се срещнаха и разговаряха с депутатите Милен Трифонов, Васил Филев, Георги Петров,Пламен Тодев и Петър Стойчев.
(Зн)

