Двама са задържани с наркотици през изминалите почивни дни. В събота в централната част на Пазарджик автопатрул при местното полицейско управление извършил проверка на 29-годишен столичанин. У него униформените открили полиетиленов плик със суха листна маса. След направен полеви наркотест съдържанието реагирало положително на марихуана. В събота вечер на улица в брациговското село Бяга автопатрул при полицейския участък в Брацигово засякъл 34-годишен местен жител. Последвала проверка, при която се установило, че той държи в себе си цигара с марихуана. Органите на реда не спрели дотук и извършили претърсване в жилището му. Там са открити стъклено бурканче и две пликчета със суха марихуана. И по двата случая са образувани бързи производства под надзора на Районната прокуратура в Пазарджик.
Велинградски полицаи иззеха стоки от сергия на общинския пазар в курортния град. Вчера екипи от РУ-Велинград проверили сергия, ползвана от 48-годишен пазарджиклия. Така се установило, че мъжът е изложил за продажба стоки, носещи логото на известни марки. Иззети са общо 37 артикула, тъй като мъжът извършвал с тях незаконна търговска дейност. По случая се води досъдебно производство, уточняват от полицията.
(Зн)

--900.jpg)