Както „Знаме“ писа, окончателните резултати показват, че формулата за разпределение на осемте мандата за 13 МИР-Пазарджик ще е 5:1:1:1. Така от „Прогресивна България“ в Народното събрание ще видим водача на листата Гълъб Донев и останалите четирима след него (или петима, ако Донев стане част от новото правителство, каквито са очакванията) - д-р Георги Петров, експертът по логистика в „Асарел-Медет“ АД Пламен Тодев, пазарджишкият общински съветник и юрист Милен Трифонов и председателят на Общински съвет-Пещера Васил Филев. Това ще наложи две рокади в местните парламенти на Пазарджик и Пещера. Ако Гълъб Донев влезе в правителството, депутатско място ще има и за мениджъра в сферата на туризма Васка Милушева от Велинград.
Депутат от ГЕРБ-СДС отново ще бъде бившият областен управител Стефан Мирев, а в парламента отново влизат водачите на листите на ПП-ДБ и ДПС - Ивайло Шотев и Искра Михайлова.
ака "Прогресивна България" изравни рекорда за пет депутатски места от 2001 и 2009 г., съответно на НДСВ и на ГЕРБ, но тогава мандатите за нашата област бяха 9, а не 8.
Всичко това с уговорката, че вотът от чужбина няма да поднесе изненада преди ЦИК да постанови решението си.
ВИЖТЕ ТУК окончателните резултати в 13 МИР-Пазарджик.
(Зн)

