Четвъртък, 30 Апр 2026
 
Други

И дамите в пазарджишкия затвор се доказаха като добри стрелци

  16.03.2026 17:01             
И дамите в пазарджишкия затвор се доказаха като добри стрелци

Отново завидно пазарджишко присъствие при стрелците в страната. Този път от страна на дамите, работещи в пазарджишкия затвор, който е част от Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ при Министерството на правосъдието.

Пазарджишките представителки участваха в деветия турнир по стрелба за жени, чийто домакин бе Съвместното командване на силите за специални операции. Надпреварата се проведе на полигона край пазарджишкото село Црънча. В нея взеха участие представителки на Българската армия, Министерството на вътрешните работи, Министерството на правосъдието, Националната служба за охрана, службите за сигурност и обществен ред. В мероприятието участваха общо 27 отбора от различни структури.

ГД „Изпълнение на наказанията“ беше представена от екип в състав: мл. инспектор Мария Зонгова и мл. инспектор Елка Минева, с инструктор инспектор Димитър Петров. Пазарджиклийките отново демонстрираха високо ниво на огневи и тактически умения и заслужено „отсрамиха“ надзорно-охранителния състав на дирекцията.

(Зн)


Свързани