Четирима граждани, притежаващи наркотици са задържани от служителите на полицейските управления в областта, а освен тях в ареста са и четирима шофьори, употребили дрога или алкохол.
По време на специализирани акции в региона екипи на РУ-Панагюрище засекли 25-годишен жител на средногорския град. У него полицаите открили две топчета със синтетичен канабиноид. Със същия по вид дрога бил спипан и 49-годишен пазарджиклия. Автопатрул на РУ-Пазарджик го засякъл на улица в областния град. При последвала проверка у него били намерени три топчета. Криминалисти от РУ-Пещера пък спипали двама жители на местния квартал „Луковица“. Така у 35-годишен мъж и негов 21 годишен съкварталец органите на реда открили три дози с хероин. И четиримата мъже са задържани с полицейски заповеди за сок от 24 часа. Спрямо тях са образувани бързи производства под надзора на Районната прокуратура в Пазарджик.
Четирима шофьори на автомобили са задържани през уикенда в областта. По време на засилените проверки по пътищата са засечени 40-годишен пазарджиклия и негов 30-годишен съгражданин. Оказало се, че водачите са зад волана под въздействие на наркотици. Мъж на 32 години от гр. Костандово и 47-годишен жител на пазарджишкото село Овчеполци пък шофирали след почерпка с алкохол. При тях алкохолните проби отчели над 1.2 промила. По всички случаи са образувани бързи производства под надзора на Районната прокуратура в Пазарджик.
(Зн)

