Освен това, тя подари на Историческия музей, където може да разгледате експозицията, картина с откривателите на Панагюрското златно съкровище – тримата братя Дейкови
На 5 март в Исторически музей – Панагюрище бе открита първата самостоятелна изложба на талантливата млада панагюрска художничка Габриела Попова. Експозицията е част от Календара на културните събития на Община Панагюрище и носи интригуващото заглавие „Хаосът на Габриелизма“.
При откриването сърдечни думи към младата художничка отправи Нистор Хаинов, който я насърчава и ѝ помага при кандидатстването в Национална художествена гимназия „Цанко Лавренов“ в Пловдив, като именно тогава се заражда и интересът ѝ към педагогиката. Поздравления към авторката поднесе и директорът на музея Атанас Шопов, който изрази удовлетворението си от факта, че млад панагюрски творец представя своя изложба именно в музейното пространство на града. Художничката от своя страна подари на Историческия музей картина с откривателите на Панагюрското златно съкровище – тримата братя Дейкови.
В момента Габриела Попова е първокурсничка в Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев“ в Пловдив, където учи специалност „Педагогика на обучението по изобразително изкуство“.
Творбите на младата художничка, която рисува още от ранна детска възраст, отразяват нейните активни творчески търсения и стремеж към експериментиране. В тях са използвани разнообразни техники на изобразителното изкуство, чрез които авторката пресъздава своя вътрешен свят, емоции и художествени идеи.
Изложбата може да бъде разгледана до края на месец март, като посетителите ще имат възможност и да закупят част от представените картини.
(Зн)

