Понеделник, 13 Oct 2025
 
Избори Пазарджик

В изборния ден: 34 сигнала са подадени в ОДМВР-Пазарджик

  13.10.2025 10:21             
В изборния ден: 34 сигнала са подадени в ОДМВР-Пазарджик

През вчерашния изборен ден в ОД МВР-Пазарджик са получени общо 34 сигнала, съобщи говорителят на полицейската дирекция в Пазарджик Мирослав Стоянов. Вече писахме вчера за тях. От подадените сигнали 12 касаят случая в пазарджишкото село Огняново, 16 от сигналите са за съмнение за купуване на гласове в областния град и за няколко села от общината – Сарая, Братаница, Мокрище, Мало Конаре, Драгор и Главиница. По-голямата част от тях подателите на сигналите не споменават имена на конкретни лица или политически партии. 8 от сигналите са за изборни нарушения, а 10 са за неправомерна агитация. Във всеки един от случаите, за който има данни за престъпления против избирателните права на гражданите се образува преписка се докладва на Районната прокуратура в Пазарджик. Общата бройка на сигналите е повече от 34, но някои се дублират, защото са за едно и също нарушение и нередност.

На 12 октомври по време на работата на сектор „Български документи за самоличност“ в Пазарджик са издадени 13 удостоверения за гласуване на граждани, уточни Стоянов.

Динамична беше обстановката по време на изборите за общински съветници на територията на община Пазарджик. В охраната на секциите, транспортирането на изборни материали, в опазването на обществения ред бяха ангажирани доста сили и средства от ОДМВР-Пазарджик, РУ-Пазарджик и жандармерията в гр. Пловдив.

(Зн)


Свързани
Последни новини
Анкета

Трябва ли да бъдат забранени телефоните в училище?


Резултати
Обяви

ВИСШИСТКА СПЕШНО ТЪРСИ РАБОТА. БЕЗ ПРЕТЕНЦИИ ЗА ЦЕНЗ. 0877 28 50 40

ФОТОГРАФ/ВИДЕОГРАФ/ДИСКОВОДЕЩ - 0888974818
Всички