Понеделник, 08 Сеп 2025
 
Други

След ”Пирин фолк” Френски се чувства зареден ”на макс”

  08.09.2025 07:14             
След ”Пирин фолк” Френски се чувства зареден ”на макс”

Изключително зареден емоционално е пазарджишкият певец Димитър Френски, който се пребори с конкуренцията и за едно от десетте места в конкурса за авторска македонска песен на 33-то издание на Международния фестивал „Пирин фолк”. Общо 15 участници излязоха на сцената, но една трета от бяха на квотен принцип,извън селекцията. Френски вдигна на крака публиката с авторската песен „Верни приятели” (музика Йорданка Френска, текст Христина Димова, аранжимент Виктор Йорданов-Кардама) на сцената в Летния театър. За бурната реакция спомогнаха не само мелодичната песен и артистичното изпълнение на певеца, но и атрактивната хореография на красивите танцьорки.

„Исках да представя нещо по-разчупено и съвременно в рамките на традиционната македонска песен, затова бе тази модулация в прехода след солото и градацията. И магията се получи! Поздравиха ме толкова много хора - включително Гуна Иванова, Райко Кирилов, Ивайло Шопски… Организаторите бяха изпипали всичко до най-малкия детайл – и на репетициите, и в бекстейджа… Чувствам се зареден "на макс" и магията, дошла от срещата намузиката с публиката, все още силно ме държи”, с вълнение разказа пред „Знаме” изпълнителят. Той благодари на всички за подкрепата, а специално за стайлинга - на съпругата си Дани и приятелите от „AGFA студио”.

(Зн)


Свързани
Последни новини
Анкета
Обяви

АПАРТАМЕНТ ПОД НАЕМ, БУЛ. „БЪЛГАРИЯ“ /ДО КОРЕКОМА/, ЕДНОСТАЕН, МЕБЕЛИРАН, 400 ЛВ. МЕСЕЧЕН НАЕМ, 1-ВИ ЕТАЖ, ПАРКИНГ МЯСТО В ДВОРА, ЕДНОМЕСЕЧЕН ДЕПОЗИТ. ТЕЛ. ЗА КОНТАКТ: 0877952848.

ЗАМЕНЯМ АПАРТАМЕНТ В ПАЗАРДЖИК ЦЕНТЪР ЗА МАЛКА КЪЩА ИЛИ ЕТАЖ ОТ КЪЩА. 0876 70 68 53

ВИСШИСТКА СПЕШНО ТЪРСИ РАБОТА. БЕЗ ПРЕТЕНЦИИ ЗА ЦЕНЗ. 0877 28 50 40
Всички