Четвъртък, 24 Юли 2025
 
Крими

Полицейският бюлетин на 23 юли 2025 г.

  23.07.2025 13:31             
Полицейският бюлетин на 23 юли 2025 г.

Млад мъж, притежаващ дрога и шофиращ под нейното въздействие, е задържан от служители на участъка в Лесичово. Малко след полунощ на улица в село Динката автопатрул от полицейския участък в Лесичово засякъл лек автомобил „Субару“. Била предприета проверка, при която се оказало, че 29-годишният водач от гр. Септември  държи във возилото полиетиленово топче с марихуана и две топчета с амфетамин. След направен тест с техническо средство се оказало, че мъжът е зад волана под въздействието на наркотици. Той е задържан за срок от 24 часа в ареста на РУ-Пазарджик. По случая са образувани бързи производства.

 

Служители от РУ-Пещера задържаха жител на града причинил телесна повреда при сбиване. През нощта на понеделник срещу вторник в РУ-Пещера се поучил сигнал за сбиване между съседи в един от пещерските квартали. На мястото пристигнали полицейски екипи, които задържали 52-годишен местен жител. Мъжът участвал в сбиването и причинил телесна повреда на свой опонент, изразяваща се във фрактура на едната ръка. Работата по случая продължава, образувано е досъдебно производство под надзора на прокуратурата.

 

Преписка и досъдебно производство се водят спрямо двама шофьори. Снощи автопатрул на РУ-Септември проверил 31-годишен водач на АТВ. Оказало се, че превозното средство не било регистрирано по установения законов ред. Спрямо мъжа се води преписка. В местност край Сърница екипи на ОДМВР-Пазарджик и местния полицейски участък извършвали рутинни проверки в района. Така органите на реда спрели микробус, собственост на частна фирма с водач 35-годишен жител на родопското градче. Оказало се, че на возилото са поставени чужди регистрационни табели. По случая е образувано досъдебно производство.       

Пресцентър ОДМВР-Пазарджик       


Свързани