Лудогорец подчини Хебър с 3 безответни гола

20.04.2024 19:50

ПАЗАРДЖИК. Шампионът Лудогорец победи с 3:0 Хебър на стадион "Георги Бенковски" в мач от последния 30-и кръг на редовния сезон в efbet Лига и оставиха Хебър на 13-то място с 30 точки. Хебърци паднаха с една позиция след като Пирин направи равен - 0:0 с Черно море, и сега ни остава да се надяваме в утрешния мач пловдивските железничари да направят поне равен с Ботев (те са с 28 точки), а защо не и да паднат от "канарите"...

Днес в Пазарджик гостите, които вървят уверено към 13-та титла, имаха надмощие и инициатива през голяма част от мача, но и съдийската бригада на Драгомир Драганов елегантно гледаше да ги улесни. Хебър се бореше до последно, владееше доста топката, но рядко стигаше до по-опасни ситуации.

Двубоят започна двуостро и динамично с атаки и към двете врати, а в 3-та минута Ивайло Чочев от Лудогорец влезе много грубо с бутоните в опрния крак на Ангел Бастунов. Драганов остави авантаж, но след като ситуацията отмина, не беше привикан и от колегите си във ВАР да прегледат положението за евентуален червен картон, а той самият не показа поне жълт картон на Чочев.

„Орлите“ от Разград откриха в 7-та минута чрез Текпетей, след като Аслак Фон Витри се пребори за топката в центъра на терена и подаде към Квадво Дуа. Швейцарецът напредна в полето на Хебър и центрира успоредно по земя в наказателното поле, където непокритият ганаец прати топката в мрежата с лекота. Отново Текпетей удвои резултата в 19-та минута. Чочев стреля балонно в наказателното поле, където Сеско не се намеси добре с глава и кълбото падна зад гърба му, където съобразителният Текпетей който хитро го чукна покрай Дебърлиев.

В самия край на полувремето Лудогорец имаше два шанса за нов гол. Разградчани откраднаха топката при изпълнение на корнер за Хебър и след светкавична контраакция Пьотровски даде финалния пас към Квадво Дуа, който остана сам срещу Дебърлиев, но стреля право в него.

В началото на втората част пазарджиклии излязоха по-агресивно, вдигнаха нападателната линия по-близо до вратата на Падт и до края на мача имаха по-голямов радеене на топката и отправиха повече доста удари към вратата на съперника. Но... без резултат. Десет минути след подновяването на играта Марк-Емилио Папазов предизвика първата по-сериозна намеса на Серджио Падт след като стреля опасно.

В 63-та мин. гостите удариха греда след като Руан Круз получи извеждащ пас и излезе сам срещу Дебърлиев. Бразилецът финтира вратаря, но празна врата стреля в дясната греда. Бе маркирана засада, но повторенията показаха, че няма такава и ако се бе стигнало до гол, почти сигурно щеше да бъде признат. Идентична ситуация с пробив на Руан Круз стана и 5 минути по-късно, но този път нашият страж бързо неутразилира, а този път засадата беше безспорна. Круз обаче отбеляза за 0:3 в 78-та минута – той получи пас отдясно от Аслак Фон Витри спря топката технично на гърди и я прати покрай в мрежата Дебърлиев.

В 80-ата минута Хебър имаше две възможности за гол, но първо ударът на Георги Вълчев беше блокира от Сон, а последвалият на Архан Исуф отлетя аут. В добавеното време на срещата Шейх Диаманка шутира много силно към разградската врата с левия крак, но неточно.

Сега на момчетата на Любо Пенев им остава да помислят как да превърнат в предимство днешния мач в следващите два двубоя срещу Лудогорец в полуфинала за Купата на България.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 43. Жоао Сеско (74 - 21. Божидар Пенчев), 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 5. Мартин Михайлов (64 - 13. Архан Исуф), 99. Георги Каракашев (69 - 11. Атанас Кабов), 75. Йоан Н’Зи, 7. Георги Вълчев, 9. Николас Пенев (70 - 29. Шейх Диаманка, ж.к.), 17. Марк-Емилио Папазов (70 - 14. Олексий Збун), 10. Ангел Бастунов

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан (ж.к.) (69 - 90. Спас Делев), 9. Квадво Дуа (64 - 99. Руан Секо), 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон (ж. к.), 18. Ивайло Чочев (69 - 8. Клод Гонсалвеш), 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси (84 - 10. Матиас Тисера), 37. Бърнард Текпетей (64 - 77. Кайо Видал).