Хебър с ценна победа! Николас Пенев герой на мача, татко му лаконичен

17.03.2024 18:19

ПАЗАРДЖИК. Ценни три точки за Хебър след победата с 1:0 над Арда (Кърджали) на стадион "Бенковски" в среща от 25-ия кръг на efbet Лига. Така Хебър е на 12-о място в таблицата с 27 точки. Арда остава на седма позиция с 35, а "зелените" спряах серията си от два мача без успех.

Първата добра възможност в срещата се откри пред Ел Мами Тетах, който преодоля Дебърлиев, но прати топката в гредата, опитвайки да я насочи към опразнената врата.
Хебър отвърна с опасен удар на Атанас Кабов в 20-ата минута. Той можеше да се разпише и минути преди края на първата част, но не намери целта.  Последната ситуация за първата част се разигра пред вратата на Хебър, но Борислав Цонев не беше точен.

По-малко от 3 минути след почивката синът на наставника на Хебър Любослав Пенев - Николас, успя да открие резултата с шут в далечния ъгъл за 1:0. Втори гол за Хебър падна по-малко от три минути преди изтичането на час игра, но беше отменен заради засада на Стефан Цонков.

До края не се случи нищо, което да промени крайния резултат. В 74-та минута Марк-Емилио Папазов намери Ангел Бастунов. Десетката на "гробарите"е пое топката и нанесе силен шут от около 15 метра, с който Господинов успя да се справи. В четвъртата минута на продължението Лъчезар Котев стреля коварно от дистанция, но Дебърлиев плонжира и улови.

С тарши треньорът на Хебър Любослав Пенев бе повече от лаконичен след победата с 1:0 срещу Арда, като даде да се разбере, че е сърдит на някого. "Приятно време за игра, добро осветление, добър терен. Децата, които подаваха топките, също се справиха много добре. Феновете отново бяха на ниво, отново ни подкрепят тук", каза Любослав Пенев пред "Диема Спорт", в студиото на която където Ел Голеадор полуи немалко "доброжелателни" критики след предишния мач на хебърци с Пирин.

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К)   – 13. Архан Исуф, 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев  , 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин – 10. Ангел Бастунов (90+2'   21. Божидар Пенчев), 8. Красиан Колев (46'   99. Георги Каракашев), 11. Атанас Кабов (63'  14. Олексий Збун)  – 9. Николас Пенев     (63'   17. Марк-Емилио Папазов), 29. Шейх Диаманка (77'  84. Стилиян Тисовски)
АРДА: 1. Анатолий Господинов – 12. Принц Ебенезер, 93. Феликс Ебоа Ебоа (79'  77. Илия Юруков) , 6. Пламен Крачунов  , 2. Густаво Каскардо (36'   4. Милен Стоев) – 18. Джелал Хюсеинов  , 80. Лъчезар Котев (К) – 26. Ел Мами Тетах   (57'   11. Борис Тютюков), 10. Борислав Цонев   (57'  33. Иван Тилев( , 99. Станислав Иванов   – 19. Тонислав Йорданов.