На държавното по кикбокс “Спартак Пазарджик“ спечели 4 златни, 1 сребърен и 6 бронзови медали

11.03.2024 09:38
На държавното по кикбокс “Спартак Пазарджик“ спечели 4 златни,  1 сребърен и 6 бронзови медали

СТАРА ЗАГОРА Завърши най-голямото провеждано до сега държавно първенство по кикбокс в най-масовия стил лоукик. Състезатели на  Спортен клуб по кикбокс „Спартак-Пазарджик“  изиграха 5 финала, от които спечелиха четири и триумфираха с шампионските титли. Отделно спечеиха 1 сребърен и 6 бронзови отличия.

Първенството се проведе в града на липите в три поредни дни - петък, събота и неделя, а участие взеха 58 клуба с 466 състезатели.

По време на състезанието бяха и наградени ТОП 10 клубовете за 2023г от които Спартак Пазарджик се класира  на престижното пето място.

„Спартак Пазарджик“ участва с 18 състезатели, от които 17 момчета и едно момиче във всички възрастови групи - от деца до мъже и жени.

Ангел  Коцев отпадна на четвъртфинал след тежък и оспорван двубой.  Ангел беше един от фаворитите в категорията си,но след тежка прекарана травма и свален гипс на крак една седмица преди състезанието си каза думата.

Безапелационен бе и Александър  Рибников, макар да имаше тежък финал срещу опитен противник, но успя да се наложи във финалната битка при мъжете до 67кг.

Атанас Тенев се класира на финал след две убедителни победи и в много тежък мач успя да се наложи и стана шампион при 13-14-годишните в кат. до 48 кг

Александър  Златанов беше без конкуренция в категорията си до 54 кг, убедителен във всички мачове, и логично спечели финал с технически нокаут при 13-14-годишните.

Даниел Маринков стана безапелационен шампион в  кат. до 51 кг след изключително технична и силна игра шампион при 13-14-годишните.

Дебютантът при 9-10-годишните Иван  Крушев постигна победа на полуфинал и загуби финала, оставайки със среброто в категория до 39 кг. В тази група и категория съотборникът му Емил  Симеонов се класира трети своя дебют и също показа много смела игра.

Георги  Зайков се окичи с бронза след като направи изключителна игра, но загуби своя мач от шампиона в категорията (до 66 кг) при юношите старша възраст.

Атанас  Димов беше ощетен в точките на полуфиналната битка и остана трети в класирането на юноши старша възраст до 71 кг.

С изключително голям хъс и смелост игра и Станимир Тонов, който се окичи с бронз при най тежките в юноши старша възраст (+91 кг)

Aтанас Стоянов  завоюва трето място в групата 13-14 години при 39-килограмовитге.

Ивана  Георгиева в своя дебют спечели бронзов медал при девойки младша възраст в кат. до 52 кг.

До четвъртфинал достигнаха Илиян   Димитров и Mартин  Маринков. На осминафинал отпаднаха Светослав  Атанасов, Стилиян  Рибников (загуби от шампиона в категорията ) и Антъни  Янков, а Александър Горчев не продължи състезанието по технически причини.

„По-голямата част от състезателите, бяха неопитни, а някои и дебютанти. Но всички те се биха мъжки и достойно в своите мачове. Така Спортен клуб „Спартак Пазарджик“ завърши на 5-то място в крайното класиране с 4 златни, 1 сребърен и 6 бронзови медала“, коментира старши треньорът Илко Аджов.