Волейболистите на Хебър не сполучиха и срещу набралия скорост Черно море

24.02.2024 21:31

Волейболистите на Черно море (Варна) не се затрудниха с гостите от Хебър (Пазарджик) и победиха без проблем с 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) в среща от 18-ия кръг на първенството, играна тази вечер в зала "Христо Борисов" в морската ни столица. Така Хебър се смъкна на 10-а позиция с 5 победи, 13 загуби и 17 точки и в следващия 19-и кръг ще е домакин на лидера Дея спорт (Бургас). Мачът е в петък (1 март) от 18,30 часа.

Н първата част варненци устремно поведоха със 7:1, след което продължиха да доминират напълно. Във втория гейм "тигрите"  взеха лек превес (3:1 и 4:2), но играта продължи равностойно и макар момчетата на Венцислав Симеонов да имаха инициативата до 10:8, постепенно варненци си върнаха диригентската палка.

Най-оспорвана бе третата част, но домакините успяха да я затворят.

Така за MVP бе отличен Мартин Иванов. Най-резултатни бяха Симеон Димитров и Мирослав Градинаров с по 13 точки (1 блокада) (2 аса, 2 блокади). С 10 точки завърши Виктор Йосифов (5 блокади). За съперника Александър Кордев се разписа със 17 точки (2 аса, 1 блокада), а Калоян Вълчинов завърши с 14 точки (1 ас).