Победа за Хебър в първата контрола

20.01.2024 16:47

В първия си контролен мач от зичната подготовка Хебър победи с 4:1 Ботев (Ихтиман). Спарингът се игра на изкуствения терен на спортна база "Георги Бенковски" в Пазарджик при много трудни за футбол условия - непрекъснат снеговалеж и студен вятър. До почивката домакините поведоха с 4:0, като на на два пъти се разписа Олексий Збун, а по веднъж точни бяха Николас Пенев и Ангел Бастнунов.  Почетния гол за Ботев през втората част заби Йоан Маринов.

Мачът за Хебър пропуснаха Петър Дебърлиев(вирус), Октай Хамдиев(коляно), Мартин Михайлов(глезен), Николай Николаев(глезен) и Карлос Охене, който е пред трансфер в Левски.

Днешният ма бе с вход от 5 лева с благотворителна цел.

В четирите си предсезонни контроли "зелените" записаха победи над Ботев-Ихтиман и Марица-Пд, загуба от ЦСКА 1948 и реми с "канарите".