Понеделник, 04 Мар 2024

Сияна Неделчева и Анелия Цветкова с 5 медала от Sofia Grand Prix за СК “Тонус спорт“

03.12.2023 07:46

СОФИЯ. С пет медаламедала от международния турнир  Sofia Grand Prix 2023 по карате-до се завърнаха две състезателки на СК "Тонус Спорт" (Пазарджик).

Сиана Неделчева спечели златно и две сребърни отличия, а Анелия Цветова - сребро и бронз. Състезанието в столцата се проведе на 25 ноември.

Сиана взе участие в 3 дисциплини. В първата дисциплина "Ката", индивидуално, Сиана успя да пребори участничка от Сърбия, която бе с 2 технически степени повече от нея (първи дан), и така нашето момиче зае второ място и грабна среброто. На следващата дисциплина "Шобу Иппон кумите" тя отново извоюва сребърен медал. Веднага след него беше и третата  дисциплина "Шобу Санбон кумите", където въпреки умората, Неделчева успя да триумфира на финала и да се поздрави със златния медал за радост на треньора сенсей Асен Василев.

Другият представител на клуба - Анелия Цветкова, се състезава в категория Жени +18. В дисциплина "Шобу Иппон кумите" тя успя да извоюва бронзов медал. В другата състезателна дисциплина Шобу санбон зае второ място и сребърен медал.