Хебър се отблагодари на феновете - победи фаворита Алурон!

29.11.2023 21:39

ПАЗАРДЖИК. Волейболният Хебър се отблагодари на феновете си с нова запомняща се европейска вечер. "Тигрите" направиха обрат и биха фаворита за спечелване на Купата на CEV Алурон Заверче с 3:2 (13:15, 25:27, 26:24, 25:17, 15:13). Вицешампионът на България Хебър загуби първите две части от срещата-реванш от 1/16-финалите в евротурнира за трофея на Европейската конфедерация по волейбол (CEV), а това ги изхвърли от надпреварата. Те обаче натиснаха педалите, залагайки на честта си, а наставникът на поляците Михал Винярски заложи на повечето си резерви в третата част. Така пред 670 зрители, които си закупиха билети за двубоя, те спечелиха третата и четвъртата част с 26:24 и 25:17. В тайбрека хебърци спечелиха с 15:13 и сложиха точка на мача.

Гостите започнаха със самочувствие и поведоха с 9:1 след няколко аса на Карол Бутрин и отлични атаки на Тревор Клевено. Блокада на Розалин Пенчев намали резултата до 6:13. Християн Димитров атакува успешно за 10:16. Отлични изяви на олимпийския шампион от Токио 2020 с Франция Тревор Клевено изведоха Заверче напред с 11 точки при 21:10, а след това Клевено доведе нещата до геймбол за поляците. Във втория гейм момчетата на Алберто Джулиани играха равностойно и дори поведоха с 18:16. Розалин Пенчев изравни резултата при 24:24. Блокада на Християн Димитров и 25:25. Възпитаниците на Михал Винярски спечелиха втората част с 27:25.

Равностойно вървеше и третия гейм, а домакините успяха да дръпнат с 3 точки при 20:17. Поляците намалиха разликата само на 1 точка при 19:20. а малко по-късно изравниха при 20:20. Поляците стигнаха до мачбол при 24:23. Хебър обаче успя на свой ред да стигне до геймбол при 25:24 и спечели третата част с 26:24. Това ги вдъхнови и те поведоха с 12:8 в началото на четвъртата част. Разликата нарасна на 7 точки при 16:9. Виктор Йосифов и съотборниците му поведоха с 22:16 и затвориха гейма с 25:17. В тайбрека “тигрите” поведоха с 13:11 и успяха да го вземат.

ХЕБЪР: Добромир Димитров, Християн Димитров, Тодор Вълчев, Розалин Пенчев, Илия Петков 3, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Красимир Георгиев, Слави Кофов-либеро, Рангел Витеков).

Алурон: Мигел Тавареш 1, Карол Бутрин 8, Бартош Кволек 9, Тревор Клевено 14, Милош Знишол 5, Матеуш Биениек 4 - Лук Пери-либеро (Мариуш Шамлевски 2, Шимон Грегорович-либеро, Даниел Гашиор, Михал Козловски, Михал Шалаха, Патрик Лаба)