Четвъртък, 22 Фев 2024

Хебър не сполучи при гостуването си за Купата на CEV в Полша

23.11.2023 21:53

ЗАВЕРЧЕ. Волейболистите на Хебър загубиха първия мач от 1/16-финалите за Купата на CEV. Играчите на Алберто Джулиани отстъпиха при визитата си на полския Алурон Вирту Варта (Заверче) с 3:0 гейма (25:19, 25:13, 25:18) за 74 минути игра. Полякът Карол Буртин бе най-резултатен за домакините с 14 точки, докато французинът Тревор Клевено добави 12. Състезателите на Вирту Варта реализираха 7 аса, с 5 повече от Хебър. Реваншът в Пазарджик е насрочен за 29.11 от 19:00 часа. След този развой Хебър се нуждае от победа с 3:0, или 3:1, за да докара развоя във втората среща до „Златен гейм“, победителят от който продължава напред на 1/8-финали.   От своя страна поляците се нуждаят само от два спечелени гейма в гостуването си в Пазарджик за да продължат напред в турнира.

Поляците излязоха като фаворит в този двубой и не допуснаха изненади на свой терен. Подкрепяни от своите фенове те изковаха чиста победа, която има дава спокойствие преди втората битка в България. Нашият тим излезе в променен състав и като състезатели, и като треньорски щаб. В отсъствието на звездите Джулио Саби, Микеле Баранович и Якопо Масари (който все още изяснява бъдещето си в Пазарджик), пазарджиклии се бориха доколкото можаха. Венцислав Симеонов, който в отсъствието на Алберто Джулиани води "тигрите" в това гостуване, даде възможност на почти всички за изява.

В първата част Хебър тръгна устремно, затрудни Зеверче и бе равностоен на съперника почти докрай. Нашите държаха фронта до равенството 17:17. След това домакините се откъснаха с 2 точки (19:17). Хебър продължи да бъде близо, но след 19:21, домакините направиха четири безответни точки и спечелиха гейма. В следващите две части Заверче показа класата си и не позволи да даде инициативата.

"След достойно представяне Хебър отстъпи на Aluron CMC Warta Zawiercie с 3:0 гейма.  Благодарим на феновете, които ни подкрепиха в залата! Следващият двубой на Хебър е на 26-и ноември (неделя) срещу Черно море в спортна зала “Васил Левски” от 18:00 ч. На 29-и ноември (сряда) от 19:00 ч. Хебър излиза в домакински мач срещу Zawiercie.", написаха във Фейсбук от пазарджишкия волейболен клуб.