Хебър измъкна точка срещу лидера Черно море в последната секунда! /ОБНОВЕНА/

11.11.2023 14:36

ПАЗАРДЖИК. Футболистите на Хебър успяха да измъкнат точка от лидера в класирането Черно море буквално в последната секунда! „Зелените“ и „моряците“ завършиха 1:1 в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига и това бе изненадата на кръга! Голът за варненци падна в 67-та минута и бе дело на Елакс Фернандес. В шестата минута на продълженията Хебър успя да изравни с чудесен гол на Стефан Цонков, който преди часове стана татко за първи път, и това бе леден душ за гостите. Така момчетата на Любо Пенев прекъснаха серията от две поредни загуби и все още са на девето място във временното класиране с 20 точки, а „моряците“ са първи с 36.

"Черно море"бепо-активният отбор на терена и оказваше натиск през цяолото време на мача, о тактиката на Любослав Пенев се оказа печеливша. Иначе двата тима влязоха здраво в мача, но голови ситуации до почивката почти нямаше. Най-чистото положение до почивката бе в 41-а мин, когато Исмаил Иса  остана очи в очи с нашия вратар Игонен, но ударът му премина високо над напречната греда.  В 21-а мин. централният нападател на варненци Иса получи топката от Сула и остана сам срещу Игонен. Той стреля от малък ъгъл, но в ръцете на стража на Хебър, а ударът му в последвалата добавка отново бе отразен. След спасяването последва добавка от централния нападател на “моряците”, но отново стражът на домакините изби. В 39-та мин. Игонен показа рефрлекс и изби топката в корнер след опасен шут на Алекс Фернандес, който проби отдясно, после смени рязко посоката и би с левия си крак.

След почивката черноморци усилиха натиска. В 55-та мин. Тисовски опита да изненада Дюлгеров от сериозна дистанция, но не вложи достатъчно сила. Голът падна в 66-та минута – Иса се измъкна след подаване на Алекс Фернандес е очи в очи срещу  кападжията на Хебър я промуши край него, за да отбележи – 0:1. Голът не активира хебърци, както очакваше вярната пубрика. Тимът на Илиан Илиев удари греда в 75-та минута. Тогава след статично положение за съперника "моряците" бързо се ориентираха и Фернандес стреля в нашия страничен стълб.

В 95-та минута Хебър стигна до равенство. След изпълнение на ъглов удар топката попадна у Стефан Цонков, който препарира отблизо Иван Дюлгеров за 1:1. Ситуацията начаса бе разгледана от ВАР и след като бе преценено, че попадението се зачита, главният съдия Волен Чинков даде край на мача.

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан (ж.карт.), 7. Георги Вълчев (85 - Канади), 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов (ж.карт.), 14. Олексий Збун (75 - 8. КарлосОхене), 11. Атанас Кабов (85 - 3. Богомил Божуркин), 9. Георги Николов;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов (ж.карт.), 2. Цветомир Панов (ж.карт.), 71. Васил Панайотов (91 - 39. Николай Златев), 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес (91 - 10. Велислав Василев), 23. Едгар Пашеко (46 - А. Василев), 8. Мазир Сула (75 - 27. Даниел Димов), 86. Исмаил Иса (83 - 9. Атанас Илиев).