На брифинг в Пресклуба на БТА в Пазарджик днес седем кандидати за кметове на общината заявиха защо са се обединили в подкрепата си за новия лидер Петър Куленски - кандидат за кмет на община Пазарджик от коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България”, който е с номер 66 в бюлетината. Всички те са категорични, че трябва да се скъса с порочния модел на управление на общината в последните 16 години.
„Искам да честитя на всички български граждани Деня на народните будители. Радвам се, че именно на този знаков за българите ден град Пазарджик се пробужда”, започна встъплението си Петър Куленски.
„На първия тур на местните избори в община Пазарджик 24 000 гласоподаватели, или близо 70 % от всички гласове, ясно заявиха, че Пазарджик иска промяна! Пред вас заставаме ние, кандидатите за кметове на община Пазарджик, които получихме огромна част от тези гласове за промяна. Пред вас сме осем кандидати – представители на различни формации, сдружения, представители на граждани, които са ни гласували доверие - г-н Благо Солов, г-н Трендафил Величков, д-р Цоко Цоков, г-н Чавдар Чавдаров, г-н Иван Папазов, г-н Ангел Василев, г-н Тинко Василев и аз, Петър Куленски.
Всички ние днес се обединяваме от една обща кауза – да върнем свободата на Пазарджик. Залогът е огромен – надявам се, че всички го разбирате – още 4 години като предишните 16. Четири години на застой, регрес, отиващи си млади хора, отдръпване на бизнес инвестиции. Или свободен Пазарджик – такъв какъвто всички искаме да го видим. Пазарджиклии са горди и непримирими хора и ние трябва да си върнем това”, подчерта Куленски. И даде думата на всеки един от подкрепилите го кандидат-кметове.
„Тук няма партии, тук има хора. Хора и личности, които обичат нашия град и които са готови да работят за него, преодолявайки личностните си и партийните си пристрастия”, каза Благо Солов от МК „Заедно за силна община”. „Пазарджик е това, което трябва да ни обединява, а не да ни разделя. Достатъчно живяхме разделени. Трябва да гледаме напред. Подкрепям Петьо като личност. Пазарджик има нужда от нов кмет – млад, амбициозен, който ще изведе, който ще изведе града и общината от блатото, в което се намираме. Блатото на обезлюдяване, блатото на липса на добри работни места и блатото на едно лошо управление на публичните финанси. Вярвам, че можем да го направим. Дори не знам друг пример в най-новата ни история, в който толкова различнии шарени хора са сядали на една маса, обединени около една кауза. Вярвам, че нашата обща кауза е Пазарджик и ще работим за нея. Подкрепям Петьо Куленски”, добави Благо Солов.
„Едва ли има нужда да отговаряме на въпроса защо подкрепяме г-н Куленски. Ясно е за всички, както е ясно, че тези избори не са парламентарни, за да си говорим за партии. Изборите са мажоритарни, проблемът на Пазарджик е персонален”, коментира Трендафил Величков от МК „Нашият град”. „За съжаление имаме 16 години неадекватен кмет – трябва ни адекватен. Призовавам всички наши съграждани да се събудят, да проявят доблест, да проявят чест и достойнство, и наличието на всички тези свободни мъже днес тук е демонстрация на точно това – на чест, достойнство и отговорност. Уважаеми съграждани, гласувайте с номер 66! Сега е моментът да променим Пазарджик! Този шанс се дава веднъж на 4 години. Не стойте вкъщи, а гласувайте – новият кмет стои до мен”, добави Трендафил Величков.
„Вярвам, че всичко в живота зависи от нас самите, от нашия правилен избор.Убеден съм, че всички тук се обединяваме около каузата градът ни да бъде по-красив, по-чист, по-привлекателен, с достойно заплащане, и да не се обезлюдява”, заяви и д-р Цоко Цоков от коалиция „БСП за България”. „Желая на кандидат-кмета и наш титуляр успех и да прекъснем това 16-тодишно безвремие. Пожелавам да отворим вратите на Общината за проблемите на хората и те да се решават, а не се замитат. Гласувайте с бюлетина номер 66 за Петьо Куленски!”, призова д-р Цоков.
„Съгласих се да подкрепя кандидатурата на г-н Куленски, защото искам младите, образовани и успели хора да останат тук. Приех заради всички, които искат да видят един по-различен Пазарджик, с нов подход към проблемите на гражданите и бизнеса, с по-ефективна администрация и строг контролна всички нива, коментира адвокат Чавдар Чавдаров от МК „Земеделски народен съюз”. „И не на последно място, приех, защото обичам града си и вярвам, че всички ние сме един отбор, в който основната цел е просперитета и развитието на община Пазарджик. Вярвам, че всички млади и свободолюбиви хора ще подкрепят г-н Петър Куленски на предстоящия втори тур с номер 66”, заяви адвокат Чавдаров.
„Петър Куленски получава моята подкрепа. Нека всички се обединим около този млад мъж за бъдещето на община Пазарджик. Успех в неделя”, пожела и кандидатът за кмет от ЗС „Александър Стамболийски” Иван Папазов.
„Аз може би съм най-млад в политиката сред тук събралите се колеги. Това, което знам, през годините на управление на общината от г-н Тодор Попов, е една действителност, в която хората и парите им бяха подчинени на един частен интерес. От един човек, който умело успя да се възползва от доверието, което гражданите му гласуваха, и се превърна – може да прозвучи малко крайно – в един експлоататор на своите съграждани”, каза и кандидат кметът на „Пряка демокрация” Ангел Василев. „Той не работеше в интерес на общината, а в интерес на себе си. Многократно го питахме на какво дължи високия си личен стандарт на живот – той не можа за го обясни. Сигурен съм, че няма и да може да го обясни какво видях по време на тези избори? Видях купуване на гласове, видях заплахи, видях кметове, които ми обясняваха как ако не са с Тодор Попов, няма да получат и стотинка. Видях хора, които биват заплашени как ако гласуват за опозиционния кмет, ще останат в празното пространство и тяхното село няма да получи нищо. И много празни обещания, които се чуват на всички избори видях – първи копки, как ще правим града чист, как ще го направим смарт и какви ли не измишльотини, които сегашният кмет не успя да направи през изминалите 16 години.
Нашето сдружение взе единодушно решение да подкрепи г-н Петър Куленски. С него се запознах вчера, проведохме разговор с неговия екип и това, което предадох на моите колеги от „Сдружение на Пазарджик” е, че това е един човек, който има качествата да бъде кмет с компетентен екип. Освен това общината има нужда от един Общински съвет, който да контролира кмета и гражданите на Пазарджик. Това не се случваше в последните 16 години. Гражданите ще го получат, ако се доверят на г-н Куленски”, увери Ангел Василев.
„Искам да поздравя тези личности, които са тук на тази маса и със своето присъствие днес тук показват какво трябва да се направи, за да се стигне до успех, каза адвокат Тинко Василев, издигнат от ПП „Има такъв народ”. „Ако трябва да цитирам един човек от нашия екип: „Нека загърбим страха!”. Действително през кампанията се видя колко много страх има навсякъде – от нещо, от някой. Нека загърбим този страх, за да може един ден да си кажем с ръкана сърцето, че ние сме направили всичко възможно, за да променим града ни към по-добро. Да спрем това обезлюдяване. Да направим така, че нашите деца и близки да останат в града. Подкрепям Петър Куленски безусловно в тази битка. Призовавам хората да излязат да гласуват. Да гласуват по съвест. Да гласуват за новото и за промяната”, апелира адвокат Василев.
На свой ред Петър Куленски отново благодари за подкрепата на колегите си. И подчерта, че за да си върнат гражданите свободата и Пазарджик, трябва да си подадат ръка помежду си. „Трябва да подадем ръка на хората на Пазарджик. Радвам се,че ние даваме този пример, по който трябва да се управлява не само нашия град, не само нашата община, а всяка една община в България, както и страната. Призоваваме хората да излязат да гласуват в неделя. Искаме да има висока избирателна активност, за да дадем една представителност на вота, за да може да нулира този купен и контролиран вот, за който всички ние знаем и много от нас сме виждали с очите си”, каза Куленски.
Купуването и продаването на гласове са престъпления!
Платена публикация