Хебър загуби с 1:3 при визитата си на Лудогорец

29.10.2023 20:09

РАЗГРАД. Лудогорец победи с 3:1 Хебър в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Бърнард Текпетей даде преднина на "орлите" в 11-ата минута. Аслак Фон Витри пък удвои аванса на разградчани с гол в 38-ата минута. Стефан Цонков намали в 87-а минута, а в 89-та резервата Рик Джонатан подпечата класическата победа на "орлите". Така разградчани се изкачиха на четвъртото място във врременното класиране с 27 точки, измествайки Левски оттам, а хебърци са девети с 19 пункта.

До почивката пазарджиклии така и не застрашиха вратата на Симон Слуга. Първото попадение падна след като в 11-та минута Фон Витри центрира около бялата точка в пеналтерията на хебърци, Текпетей достигна до топката и я оплете в мрежата на Игонен за 1:0.

Натискът на Лудогорец продължи, а нашата защита не можеше да противодейства на щурмоваците на „орлите“. Секо стигна до голова възможност в 16-та минута, а в 21-та минута Тодор Неделев стпреля бомбено на сантиметри от целта. В 35-та минута дойде първият отправен удар на Хебър към разградската врата след интересно изпълнение на Карлос Охене. Той пробва да прехвърли Симон Слуга с удар почти от центъра, а топката мина над напречната греда. Три минути след това Лудогорец стигна до нова голова възможност чрез Кайо Видал, който бе шутира, а Игонен, който не се намеси достатъчно убедително. Топката стигна до Аслак фон Витри след опит на Руан Секо също да шутира, а десният бек на домакините не сбърка и намери мрежата на Хебър – 2:0.

И след почивката характерът на играта се запази, като домакинският натиск не отслабваше. Все пак в 51-та минута дойде първата чиста голова възможност за Хебър. Николас Пенев получи центриране от Атанас Кабов в наказателното поле на разградчани. Той стреля с глава, но топката мина покрай левия страничен стълб.

В 87-а мин. Хебър намали на 1:2 и се върна в мача. Тогава Стефан Цонков се извиси в наказателното поле и стреля с глава след центриране. Това бе първият точен удар в рамките на противниковата врата, който също така се материализира в гол.

Но кратка бяха радостта и надеждата на „зелените“, които в този мач играха с бели екипи. Само две минути след това разградчани отново увеличиха аванса си с два гола. Избита топка стигна до краката на Рик Джонатан, който добре залъга противников играч и стреля. Ударът му рикошира и преодоля Матвей Игонен.

ЛУДОГОРЕЦ: 2. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски (78 - 8. Клод Гонзалвеш), 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей (64 - 7. Рик Джонатан), 77. Кайо Видал (78 - 90. Спас Делев), 88. Тодор Неделев (64 - 64. Доминик Янков), 99. Руан Секо (64 - Квадво Дуа)

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене (58 - 10. Ангел Бастунов), 21. Марсел Канади (84. Стилиян Тисовски), 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов (81 - 3. Богомил Божуркин), 17. Николас Пенев.