Хебър подчини Славия у дома и е на 8-мо място в класирането /ОБНОВЕНА/

22.10.2023 16:18

ПАЗАРДЖИК. Футболистите на Хебър се наложиха с минималното 1:0 на стадион "Георги Бенковски" срещу Славия, а играта в двубоя от 14-ия кръг в родната Първа лига не предвещаваше драматична завръзка дълбоко в добавеното време.

Старт-фото.бг

В 98-а минута станахме свидетели на отсъдена дузпа в полза на нашия тим, вратарска смяна, отразен удар от бялата точка, който след това се наложи да бъде пребит поради нередовна позиция на стража при изстрела от 11-те метра. Шуменският рефер Станимир Тренчев, койтов началото на двубоя  получи почетен плакет от БФС за финалния му мач №315 в елита, посочи бялата точка за игра с ръка на защитника на "белите" Емил Мартинов след центриране на Роберт Мазан в наказателното поле на гостите.. Треньорът на гостите Иван Колев предприе любопитен ход и смени вратаря си - Николай Кръстев отстъпи мястото си на любимеца на пазарджишката публика - землякът ни Георги Петков. Капитанът на Хебър Георги Вълчев се нагърби с изпълнението, а 47-годишният ветеран от Добровница спаси. Добре, обаче  системата ВАР откри, че при осъществяването нитоедин от двата крайници на Петков не е бил на голлинията, което наложи дузпата да бъде пребита. При втория си опит Вълчев не сбърка и по този начин донесе трите точки на Хебър.

Така футболистите на Любослав Пенев се изкачиха до 8-то място с 19 пункта.В същото време Славия остава на предпоследната 15-ата позиция с 8 точки.

Иначе мачът до почивката бе накъсан, опасни ситуации имаше и пред двете врати, а най-чистото положение за Хебър бев 30-та минута, когато младият Тисовски шутира над гредата, изведен перфектно центриране на Ангел Бастунов.

През втората част гостите имаха повече и по-чисти възможности за откриване на резултата - създадени от земляка ни Ерол Дост в 68-а, когато стреля опасно, но топката премина на сантиметри от дясната греда, и от Мартин Сораков в 82-а мин., който, слава Богу, стреля в тялото на Игонен. Четвърт час преди края на мача пък Георги Вълчев опита да изненада Николай Кръстев с плътен изстрел от дистанция, но стражът на Славия лесно улови. В последните минути Славия се опита да приложи натиск върху Хебър. В 89-ата минута Игонен боксира топката след центриране от фал на Галин Иванов. Минута след това вратарят на домакините се отличи с още една намеса, избивайки с една ръка удар на Роберто Райчев с глава.

"Без значение дали вкарваме в първа, или последна минута, важното е, че крайният резултат е в наша полза. Разделихме си по едно полувреме. Ние не се отказахме и търсихме победата до последно. Накрая спечелихме след изпълнение на дузпа. Доволен съм. Има неща за подобряване. Пак повтарям, ако се бяхме оттеглили с 1:0 на полувремето, мачът щеше да е различен. Разделихме по едно полувреме, можеше и да не сме победителят", заяви след мача Любослав Пенев. "До последно искахме да спечелим тези три точки. Поздравявам момчетата. Имаме основни футболисти, които са извън строя. Ние разполагаме с малко по-малко футболисти. Надявам се за следващите мачове да бъдат възстановени. Клубът ще информира. Имаме идеи как да реагираме срещу тези санкции", заяви наставникът на Хебър относно наказанието от пет мача за нападателя на тима Георги Николов. "Кой е казал, че програмата е тежка?! В момента не мисля за тези мачове, ще имаме възстановяване утре, лека тренировка", добави още той.

ХЕБЪР: 32. Игонен М. , 5. Михайлов М., 33. Цонков С., 24. Марин Л.(86 –13. Исуф А.), 27. Мазан Р. (ж.к.), 55. Вълчев Г. (К) (ж.к.), 84. Тисовски С. (46 - Кабов А.), 10. Бастунов А. (87 - Жоао Сеско), 14. Збун О., 17. Пенев Н. (78 - Лебанов С.), 21. Канади М. (46 - Божуркин Б.)

Славия: Кръстев Н. (В) (94 - Петков Г.), 25. Томбак Е., 15. Георгиев М., 4. Генев В., 37. Керчев (ж.к.),  В., 93. Кейта С. (46 - С. Дост), 27. Мартинов Е. (ж.к.), 73. Минчев И. (59 - Стоянов К.), 33. Иванов Г. (К), 88. Тасев Т. (756 – Райчев Т. И.), 10. Николов В. (76 - Сораков М.).