Четвъртък, 24 Авг 2023

Младите “тигри“ си осигуриха финали на Държавното до 18 години!

23.05.2023 09:11

ПАЗАРДЖИК. 17-годишните волейболисти на Хебър си осигуриха място сред осемте най-добри отбора на финалите за Държавното първенство по волейбол под 18 години. След квалификационен турнир в група „А“, игран в зала "Васил Левски", момчетата на треньора Стилян Дончев си гарантираха участие този уикенд в столичната зала „Панайот Пондалов“ като част от финалистите - Хебър, Левски София, Люлин, Славия, Добруджа 07, ЦСКА, ВАСК (Волейболна академия „Стойчев-Казийски“-София) и Черно море.

В зала „Васил Левски“ младите „тигри“ постигнаха победи над Берое (Стара Загора) и Марек (Дупница), което бе достатъчно да си осигурим място във финалната осмица на U18. Участие взеха  осемте тима, които завършиха на второ и трето място в изиграните квалификационни турнири. Първите двама от крайното класиране на двата турнира взимат квоти за Държавните финали. Там участват първите четири които се класираха директно - Левски-София, Люлин (София),  Славия и Добруджа 07 (Добрич), плюс преминалите квалификациите.