И пак победа! Хебър удари тежко Нафтата - титлата ще се решава в Бургас! /Обновена/

30.04.2023 19:35

ПАЗАРДЖИК. Хебър спечели четвъртия финален плейоф срещу Нефтохимик! Така "тигрите" сътвориха истински обрат, след като губеха финалната серия с 0:2, а вчера бяха на един гейм разлика от това да сдадат титлата на бургазлии, но спечелиха с 3:2. Тази вечер в пълната зала „Васил Левски“ момчетата на Камило Плачи (в стартовия състав се завърна разпределителят Добромир Димитров, който направи страхотен мач) се наложиха над отбора на бившия си треньор Атанас Петров с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22), като най-оспорвана бе третата част. Така всичко се решава на 2 май от 18:30 часа в Бургас. А подготовката за похода към третата титла от efbet Супер волей към морския град започва още от утре. И ако факторът "домакинство" е на страната на Нефтохимик, психологическото предимство е наше. А също и дългата скамейка на синьор Плачи.

Двата отбора се "захапаха" от самото начало и Хебър поведе с 5:3, а след атака на Масари по правата от зона 4 и резултат 9:5. Атанас Петров взе прекъсване за гостите. След атака на Джулио Саби хебърци поведоха с 13:9 и Наско Петров поиска второ прекъсване за Нефтохимик. Авансът на "тигрите" се запази и дори те поведоха с 18:14. След като Нафтата намали до 16:19. Камило Плачи взе прекъсване. Гостите стопиха разликата до 20:21. След атака на Саби от зона 6  и ас на Илия Петков интрига в тази част вече нямаше. Илия Петков с нов бомбен сервис оъбрка редиците на Нефтохимик и след контраатака на Тодор Алексиев Хебър затвори първата част с 25:21.

По-леко за нашите премина втория гейм. Той бе решен след серия от 12 поредни точки за домакините, което доведе и до много голямата разлика. Ас на Добромир Димитров ни даде аванс с 4:1, а след единична блокада на Николай Николов и 6:2 Атанас Петров се възползва от опцията за прекъсване. Нито то обаче, нито второто прекъсване промениха ритъма на игра на хебърци. Разликата набъбна на 11 точки при 20:9 след атака в аут на Матей Михайлович. Хебър спечели втория гейм след атака на Тодор Алексиев - 25:14.

Драматично тръгна третата част и макар Хебър да поведе, Михайлович изведе Нефтохимик напред със 7:6. За щастие скоро си върнахме равенството и отново поведохме - 8:7 след като Масари атакува на единична блокада от зона 4. При 11:8: Атанас Петров взе прекъсване, но преднината ни продължи да се увеличава - с 5, а после и с 6 точки. Бургазлиии обаче спечелиха 6 поредни точки! Калоян Балабанов можеше да се превърне в черна котка след като атакува технично за 18:21, а след това приложи същия прийом за 19:21. Разликата стана само една точка при ас на Трухчев - 20:21. А след като Джулио Саби атакува в аут и на таблото се изписа 21:21, публиката изтръпна. "Тигрите" обаче се вдигнаха на щурм, за да затворят мача - и стигнаха до мачбол при 24:21, след техничен пробив на тройна блокада от Масари. Победата донесе Саби с мощна атака по правата от зона 2 - 25:22 и 3:0 гейма.

ХЕБЪР:  Добромир Димитров, Джулио Саби, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Илия Петков).
Нефтохимик: Иван Станев, Матей Михайлович, Аксел Трухчев, Калоян Балабанов, Душан Лопар, Красимир Георгиев - Симеон Добрев-либеро (Ивайло Лалов-либеро, Петър Бъчваров, Тодор Димитров, Любослав Телкийски, Мариян Наков).