Четвъртък, 27 Юли 2023

Триумф при мъжете за Спортист №1 на Пазарджик Алекс Стоенчев – злато и приз за дебют на Купа „Мадарски конник“

25.04.2023 09:58

ШУМЕН. Възходящото представяне на Спортист №1 на Пазарджик за 2022 година Алекс Стоенчев продължава и тази година. Състезателят по карате шинкиокушин на СК „Торнадо“ стана шампион при мъжете в надпреварата за Купа „Мадарски конник“ в Шумен, в категория 65 килограма, която се проведе заедно с Държавното първенство за деца. Алекс спечели и приза за най-успешен дебют при мъжете.

Савина Дудова спечели трето място при жените.

Същевременно на държавното първенство шампион при 14-годишните стана друг торнадовец - Георги Новоместски. Вицешампион при 10-годишните е Тодор Гьотенов, а при 12-годишните - Деан Колев и Джулия Генова. При 14-годишните второ място завоюва Николай Зочин.

Дарина Дудова остана на трето място при най-малките, а Йоана Байгънова и Георги Итов - при по-големите, за радост на старши треньора сенсей Васко Пеев.