Хебър загуби последния си мач в Шампионска лига

25.01.2023 18:04

АНКАРА. Преди минути българският волейболен шампион Хебър (Пазарджик) записа загуба и в последния си шести мач в група В на Шампионската лига от турския Халкбанк (Анкара). Нашите затрудниха турския вицешампион и инкасираха загуба от 0:3 (25:22, 27:25, 25:19), като така имат спечелени само 5 гейма в настоящата еврокампания.

Камило Плачи заложи в стартовия състав Илия Петков и Петър Каракашев за сметка на Виктор Йосифов и Теодор Салпаров, а като титуляр започна и Александер Туш.

В началото на мача волейболистите на Халкбанк поведоха при 8:5, а до края бяхме в ролята на догонващи. Халкбанк стигна до геймбол при 24:21 и след прекъсването за Хебър домакините спечелиха първата част с 25:22.

Волейболистите на Хебър поведоха със 7:3 и 8:4 в началото на втората част, а Джулио Саби атакува успешно от зона 2 по диагонала за 9:5. Турците обаче обърнаха резултата, а с него и развоя на гейма. Ас на Илия Петков възстанови равенството при 17:17, а след като Нимир Абдел-Азиз отигра в атака от зона 2 резултатът бе за 21:20 за домакините. Волейболистите на Хебър изравниха при 21:21. Ийт Гюлмезоолу отигра трудна топка в атака 23:22. Джулио Саби атакува безкомпромисно с атака от зона 2 по правата - 23:23. Мерт Матич атакува в центъра и изведе домакините до геймбол при 24:23. Мерти Матич би сервис в мрежата за 24:24. Нимир Абдел-Азиз изведе турския тим до втори геймбол при 25:24. Ийт Гюлмезоолу игра с блокадата за 26:25. Блокада срещу атака на Якопо Масари донесе успеха на Халкбанк във втората част с 27:25.

В началото на третата част хебърци поведоха с 3:2. Технична атака на Нимир Абдел-Азиз и Халкбанк поведе със 7:4. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Ас на Нимир Абдел-Азиз и 8:4. Постепенно домакините увеличиха преднината си и при15:11 Камило Плачи взе прекъсване за тима от Пазарджик. Успяхме да стопим част от аванса на турците, когато Пламен Шекерджиев атакува успешно за 17:19. Танер Атък взе прекъсване за домакините. Ас на Николас Бруно 21:17. Нов ас на Николас Бруно - 22:17. Джулио Саби атакува перфектно от зона 2 за 18:22. Технично отиграване на Нимир Абдел-Азиз доведе до 23:18. Мрежа на Якопо Масари изведе домакините до мачбол при 24:18 и надеждите ни рухнаха.

ХАЛКБАНК: Мика Ма’а, Нимир Абдел-Азиз, Ийт Гюлмезоолу, Николас Бруно,, Мерт Матич, Доукан Улу - Дениз Ивген-либеро (Волкан Дьоне-либеро, Аслан Екши).

ХЕБЪР: Александер Туш, Джулио Саби, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Николов, Илия Петков - Петър Каракашев-либеро (Мартин Симеонов, Иван Латунов, Трифон Лапков).