Марица отстрани Хебър за Купата

19.11.2022 15:41

ПЛОВДИВ. Марица отстрани Хебър в 1/16-финалите от турнира за Купата на България в много напрегнат и драматичен мач. Още в 3-та минута Иво Михайлов откри за хебърци отблизо с глава след центриране на Търтов, но домакините се върнаха в мача чрез Радослав Апостолов. Валери Домовчийски увеличи преднината на маричани на 2:1 в 44-та минута. След почивката домакините имаха по-добрите възможности, макар мачът да продължаваше да бъде двуостър. Главният съдия Венцислав Митрев посочи центъра в 58-та минута, когато Веселин Марчев покачи на 3:1 с глава - той бе най-съобразителен след пряк свободен удар. За нашите футболисти Геоги Търтов намали преднината в 76-та минута с глава, след като Михайлов му пусна много добра топка - 3:2. Три минути преди края на редовното време обаче отново бившият хебърец Марчев бе точен за крайното 4:2 с бомбен шут от границата на наказателното поле.

Така втородивизионният пловдивския тим продължава на осминафинала за Купата, като ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Дунав Русе – Арда.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев (70 - Петър Атанасов), Милен Танчев, Радослав Апостолов (74 - Георги Иванов), Ифани Давид, Станислав Маламов (57) - Веселин Марчев, Саломон Джеймс, Валери Домовчийски.

Хебър: Диян Димов, Мартин Михайлов (68 - Арсенио Валпорт), Корнел Осира, Пламен Крумов (46 - Димитър Йовчев), Роберт Мазан, Алекс Серано, Ивайло Михайлов, Венсан Марсел, Клаудио Бонани, Георги Търтов, Муса Сила (46 - Октай Хамдиев).