Четвъртък, 16 Фев 2023

Хебър не успя и във втория мач от групите на Шампионска лига

16.11.2022 21:42

ПАЗАРДЖИК. Шампионите по волейбол на България от Хебър допуснаха втора загуба в група "В" на Шампионската лига пред пълна зала, в която имаше и малка агитка на гостите. "Тигрите" отстъпиха в зала "Васил Левски" срещу полския Алурон Вирту Варта Зеверче с 1:3 (22:25, 25:21, 18:25, 26:28) във втората си среща от груповата фаза на най-силния клубен турнир след 2 часа и девет минути игра. Така Хебър остана на последното място в група "В" след две поредни поражения. Лидер до момента е Заверче с пълен актив от 6 точки след два успеха. Следващата среща на отбора от Пазарджик е у дома срещу Халкбанк Анкара на 30 ноември.

В първия гейм гостите поведоха с 10:5 и 21:18, а късният щурм на Хебър не успя да спре поляците, които взеха аванс в мача след 25:22.

Във втората част момчетата на Плачи показаха различна и по-сърцата игра, и поведоха в резултата с 12:8, за да изравнят геймовете при 25:21. В третата част Алурон Вирту контролираше събитията на полето и си върна водачеството при 25:18 след силно представяне в нападение. В последната част домакините пропиляха аванс от 11:7 и 20:17, за да загубят драматично при 26:28. Гостите от Полша приключиха двубоя при 28:26 от третата си възможност след повече от два часа игра в зала "Васил Левски".

Треньорът на "тигрите" Камило Плачи започна със състав: Добромир Димитров, Симон Хирш, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Иван Латунов, Виктор Йосифов и либерото Теодор Салпаров. Като резерви в хода на двубоя влизаха Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев, Петър Премович, Илия Петков и Александър Туш. Най-резултатен за домакините беше Тодор Алексиев с 21 точки. Съотборникът му Симон Хирш добави още 17 точки. За гостите Урош Ковачевич се отличи с 30 точки.