Баскетболният Хебър спечели турнира в памет на Спас Натов

27.09.2022 09:31

ПАЗАРДЖИК. Домакините от Хебър спечелиха баскетболния турнир в памет на легендарния Спас Натов. Надпреварата се организира от Община Пазарджик, Баскетболен Клуб “Хебър” и с партньорството на компания Лакрима.

В първия ден от турнира домакините победиха Микс София със 77:61. Във втория ден Хебър се изправи на финала срещу шампиона от миналия сезон ЦСКА и спечели със 78:51.

Лично кметът на Община Пазарджик Тодор Попов връчи шампионската купа на президента на Хебър Янислав Марков, както и златните медали на целия отбор.

Председателят на Младежки спортен клуб „Пазарджик спортува“ Ренета Камберова също участва в церемонията по награждаването заедно с новия изпълнителен директор на федерацията по баскетбол - легендарния Филип Виденов.

Христо Бъчков грабна две индивидуални награди - за MVP и Топ реализатор на турнира, а Юлий Арабаджийски спечели индивидуална награда за Най-добър защитник.

От Хебър изказаха благодарност на всички свои малки фенове, които изпълниха напълно обновената зала "Иван Симеонов", както и на всички останали присъстващи, уважили надпреварата.