Понеделник, 05 Дек 2022

Лудогорец развинти Хебър преди Рома

03.09.2022 23:27

СОФИЯ-ПАЗАРДЖИК. Хебър загуби от Лудогорец с 0:6 в двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. Шампионите играха със самочувствие и настроение преди пъравата си среща от турнира Лига Европа - в четвъртък Лудогорец посреща Рома в Разград.

Още в 4-ата мин. Спас Делев центрира от дясното крило, а Петър Дебърлиев боксира във вратарското си поле. Той обаче прати топката право към Иван Йорданов. 21-годишният футболист си овладя топката и с добре насочен удар от десетина метра прати топката в мрежата. Натискът на Лудогорец продължи и Ерик Джонатан вкара втори гол в 27-ата минута, стреляйки зад гърба на Петър Дереблиев. Малко след изтичането на половин час играта бе спряна, тъй като Клаудио Бонани трябваше да получи лекарска помощ след тежко съприкосновение с Игор Тиаго. В 26-ата минута пък Текпетей проби през центъра, но Дебърлиев се намеси решително. Минута по-късно обаче стражът на пазарджиклии нямаше какво да направи, след като Иван Йорданов изведе Текпетей на дясното крило и ганаецът с мощен шут по диагонала порази вратата на тима на Фулвио Пеа. Секунди преди почивката Спас Делев от пряк свободен удар направи 4:0. Три минути след почивката Спас Делев вкара втория си гол в мача и направи резултата 5:0. Атаките на Лудогорец продължиха със същото темпо и в 61-ата минута Кирил Десподов вкара нов гол за крайното 6:0.