Имаме представители и на четвъртфиналите на WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2022

03.09.2022 09:16

ПАНАГЮРИЩЕ. Петьо Кръстев и Мария Йовкова стартираха ударно в основната схема на смесени двойки на  международния престижен турнир по тенис на маса WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2022и преодоляха осминафиналите без да дадат нито един гейм на своите съперници. Първото препятствие пред нашата двойка беше тандемът от Италия, съставен от Джорджия Пиколин и българинът, защитаващ цветовете на „адзурите“ Нягол Стоянов, като в отделните части Кръстев и Йовкова се наложиха с 11:6, 13:11 и 15:13. В четвъртфиналите те ще се изправят срещу  китайците Сю Хайдонг и У Янчен, които отстраниха друга двойка с българско участие – Денислав Коджабашев и състезаващата се за Турция Сибел Алтънкая с 11:9, 11:6 и 11:8.

„Много съм щаслива, че спечелихме мача. Днес се старахме да не правим излишни леки грешки и според мен се представихме много добре. Успяхме да накъсаме играта на съперниците ни и това също беше важно за успеха.“ - каза Мария минути след успеха, а нейният съотборник Петьо добави: „Атмосферата в залата беше чудесна и това спомогна за доброто начало на моето участие в турнира. Радвам се, че стартирахме с чиста победа с 3:0. В четвъртфиналите ще се опитаме да вземем реванш срещу китайската двойка, която днес отстрани Денислав Коджабашев и Сибел Алтънкая. Този тандем е от световна класа, но ще дадем всичко от себе си, за да стигнем до победата в четвъртфиналите.“

Третата българската смесена двойка - Теодор Александров/Калина Христова - не успя да премине осминафиналната фаза след поражение със 7:11, 8:11 и 7:11 от германците Седрик Майснер и Уан Юан.

B мъжкия сингъл Петьо Кръстев и Чой Инхьок от Република Южна Корея изиграха изключително оспорвана среща, но нашият представител не успя да победи класния азиатец и приключи участието си след  2:4 (7:11, 11:5, 6:11, 9:11, 12:10, 11:13).  Другият ни състезател в схемата Теодор Александров беше надигран от сингапуреца Пан Ю Ен Коен с 4:0, като в отделните геймове записа съответно 8, 8, 9 и 6 точки.

На двойки Денислав Коджабашев и Теодор Александров изиграха един от най-интригуващите сблъсъци през деня и бяха близо до изненадата срещу Парк Гьонтае и Чо Сюнмин от Република Южна Корея. Двамата българи изостанаха в резултата след 4:11 в отриващия гейм, но след това обърнаха развоя на срещата след много силна игра и 11:8 и 11:9. За съжаление на всички зрители в „Арена Асарел“ Парк и Чо бяха по-добрият тим в следващите две части и с 11:4 и 11:7 си осигуриха място в четвъртфиналите. Вторият български тандем Петьо Кръстев/ Йоан Величков беше надигран от французите Бастиан Рембер  и Жул Ролан с 3:1 (6:11, 12:10, 8:11, 5:11).

При дамите на сингъл българското участие също приключи в първия кръг на основната схема. Мария Йовкова отстъпи с 1:4 на германката Анет Кауфман (9:11, 6:11, 11:4, 4:11, 10:12), а Калина Христова загуби от Линда Бергстрьом от Швеция с 0:4 (5:11, 6:11, 6:11, 6:11).

Мария Йовкова/ Калина Христова и Сиделя Мутлу/ Цветелина Георгиева загубиха своите срещи от първото стъпало на основната схема при женските двойки. Йовкова и Христова бяха близо до успеха срещу Притика Паваде и Камил Люц от Франция, но последният гейм от двубоя беше категорично спечелен от съперничките им с 11:1. Преди това французойките надделяха в първата и четвъртата част, съответно на 5 и 9 точки, а българската двойка стигна до победата във втория и третия гейм с 11:9. Другият тандем от България – младите Мутлу и Георгиева - не успяха да се противопоставят на полякините Анна Вегжин/Катарина Вегжин и записаха само 8 точки в мача – 2:11, 4:11, 4:11.