Хебър загуби с 0:3 от Славия, отмениха ни гол

12.08.2022 22:53

СОФИЯ. Футболистите на Хебър загубиха с класическото 0:3 символичното си домакинство на Славия. На националния стадион „Васил Левски“ „зелените“ бяха по-пасивният тим в мача от шестия кръг на efbet Лига. Иначе двубоят започна повече от добре за нашите – в 6-та минута  Мауро Сикейра успя да вкара топката в мрежата на Светослав Вуцов след грешка в защитата на "белите"  и разиграване в контра между Хамдиев и Манев, но голът не бе зачетен след консултация с ВАР заради засада при изграждането на атаката. След това гостите натиснаха и Радослав Кирилов на няколко пъти притеснява Дебърлиев, а в 23-а минута Ертан Томбак удари гредата с удар от далечна дистанция. Голът падна в  24-а минута, когато Йон Бакеро се възползва от недобре изнесена топка на хебърци и от около 20 метра с техничен удар разписа за 0:1. След това игровото темпо свали оборотите, а положения до края на полувремето липсваха и пред двете врати.

След почивката столичани продължиха с доминацията и в 59-а минута вкараха втори гол. След много хубав извеждащ пас зад защитата към Галин Иванов, десетката преодоля Дебърлиев и вкара. Първоначално попадението беше отменено, но след преразглеждане от ВАР се оказа, че ситуацията е била редовна и попадението беше зачетено. В началото на второто полувреме столичани продължиха с по-активните действия и удвои аванса си. След много хубав извеждащ пас зад защитата към Галин Иванов, десетката преодоля Дебърлиев и вкара. Първоначално попадението беше отменено, но след преразглеждане от ВАР се оказа, че ситуацията е била редовна и попадението беше зачетено.  В 68-а минута Олекси Лобов отправи мощен удар от дистанция, който обаче се оказа доста неточен. В 73-а минута Галин Иванов също пробва, но и той не сполучи. Секунди по-късно Иванов изведе Радослав Кирилов с хубав пас, напредна с топката и стреля към вратата, но Петър Дебърлиев отчая крилото на Славия с фантастично спасяване. В първата минута на продължението Емил Виячки сложи точка на спора с трети гол за Славия – той вкара с глава на опразнената ни врата след като столичани изпълниха корнер, при който Дебърлиев увисна.

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Сикейра, 12. Емануил Манев (70 - 9. Адернисола Есеола (ж.к.), 23. Клаудио Бонани, 30. Боян Кнежевич (46 - 55. Олекси Лобов), 77. Октай Хамдиев (ж.к.), 99. Тодор Чаворски (46 - 39. Ивайло Михайлов).

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев (ж.к.), 4. Людовик Соарес (90+2 - 83. Христо Попадийн), 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов (ж.к.) (87 - 73. Иван Минчев,), 93. Кемело Нгуена  (73 - 77. Георги Вълчев), 10. Радослав Кирилов, 88. Тони Тасев (73 - 11. Кристиан Добрев), 7. Йон Бакеро (87 - 9. Ахмед Ахмедов).