Достойно представяне на СКПСТ ”Делфините”-Велинград и в акватлона

28.06.2022 13:50

БУРГАС. На 24 и 25 юни в морския град се проведе турнир по акватлон. В него взеха участие пет състезатели на Спортен клуб за плувни спортове и триатлон “Делфините” – Велинград, както и тяхната треньорка Моника Трифонова. В първия ден от състезанието първа взе участие Моника Трифонова, която се пусна в отворен старт във всички възрастови групи в дисциплината 2500 м бягане, 1000 м плуване и 2500 м бягане. И спечели два медала - един сребърен в нейната група и един бронзов в общото класиране. За Трифонова, която 29 години се състезава само в плуването, това бе дебют в акватлона. Следващият старт за деня бе за Георги Дивизиев и Иван Данчев, които участваха във 2-ра група (юноши младша възраст ) и плуваха 400 м плюс 2000 м бягане. Те се справиха ного добре и се класираха в петнайсеттицата. На следващия ден участваха в 3-та група ( юноши старша) Павел Бояджиев и Лъчезар Аломар, които имаха 500 м плуване и 3000 м бягане. Бояджиев се класира на 9-то място, а Аломар е на 12-то място. Последен бе стартът за Ива Кафеджиева, която се състезава в 4-та група (девойки) и изплува 750 м и 4000 м бягане. Кафеджиева се нареди на 4-то място сред девойките.

„Нашата основна цел е развиване и популяризиране на спорта триатлон и възпитаване на положително отношение у подрастващото поколение към спорта и здравословния начин на живот,на децата от Велинград”, коментираха пред „Знаме” треньорите Моника Трифонова и Весела Дивизиева. Те са изключително доволни от участието и класирането на своите състезатели и ги поздравиха за достойното представяне на СКПСТ „Делфините”-Велинград.