Хебър започна със загуба контролите

23.06.2022 20:08
  LAP.bg

БАНСКО. Хебър записа загуба в първата си контрола от лагера - 0:2 от Черно море в неофициалният дебют на новия наставник Фулвио Пеа. Това бе първа  победа за "моряците" от три спаринга. Проверката се игра на един от тренировъчните терени на спортната база край Банско и бе във формат 3х30 минути.

Отборът на Илиан Илиев поведе в 26-ата минута, след като футболист на Хебър си вкара автогол - Яо Инок. Алекс Фернандес покачи на 2:0 в 57-ата минута. В 20-ата минута Хебър създаде първата сериозност в мача. Тодор Чаворски получи пас пред наказателното поле на “моряците”, напредна и стреля, но Иван Дюлгеров се бе позиционирал добре и спаси. В 23-ата минута Илиан Илиев направи две принудителни промени. На местата на Цветомир Панов и Матеуш Клементе в игра се появиха Виктор Попов и Закария Беншаа. В 26-ата минута Черно море поведе в резултата. Мимито проби отдясно и центрира остро по земя в наказателното поле към Матиас Курьор, бранителят на Хебър Яо Инок в опита си да изчисти топката я заби в собствената си врата. В 39-ата минута Мартин Дичев опита удар от около границата на наказателното поле, който обаче бе париран от бранител. В 57-ата минута Лъчезар Йорданов изведе с прецизен пас Алекс Фернандес, който сам срещу вратаря реализира за 2:0. В 70-ата Лъчезар Йорданов пресече пас в половината на Хебър, пусна вляво към Николай Златев, който стреля по диагонала, но вратарят на тима от Пазарджик улови. В 80-ата минута Калин Георгиев напусна принудително и Черно море доигра двубоя с човек по-малко.

В последните минути играчите на Хебър създадоха няколко опасности пред вратата на “моряците”.

Следващата контрола на "зелените" е от 11 часа във вторник срещу Славия.

Официалното представяне на отбора ще бъде на 2 юли, когато е последната контрола на хебърци - на стадион "Бенковски" срещу Витоша (Бистрица). Проверката започва от 18 часа.

СЪСТАВИ - Черно море: Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Петър Босанчич, Цветомир Панов, Мартин Дичев, Матеуш Клементе, Мимито, Васил Панайотов, Алекс Фернандес, Мазир Сула, Матиас Курьор.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 14. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 27. Яо Инок, 98. Георги Търтов, 11. Цветелин Тонев, 19. Алексей Любов, 99. Тодор Чаворски, 8. Емануил Манев, 77. Октай Хамдиев, 3. Ивайло Михайлов.