Пак победа! Хебър е на една ръка от титлата!

23.04.2022 20:52

ПАЗАРДЖИК. Шампионите от ВК Хебър спечелиха и втория двубой срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) от финалната серия за титлата в Efbet Супер Волей! В препълнената с фенове зала „Васил Левски“ „тигрите“ отново доминираха с 3:1 (28:26, 25:17, 22:25, 25:23), както вчера и вече поведоха с 2-0 победи в серията, в която се играе до 3 победи в пет мача. Така сме само на една победа разстояние от защитата на титлата, а с нея - и на златен трипъл.

Гостите започнаха с хъс за реванш и поведоха с 5:3 след грешка от сервис на Тодор Алексиев от домакините и успешна контра на Николай Учиков. Нафатта запази преднината си от 3 точки до 13:10, но Хебър успя да изравни при 13:13 след две атаки през центъра на Николай Къртев и контра на Якопо Масари. Последва прекъсване за отбора на Николай Желязков и лек аванс за бургазлии при 15:13, след нова атака на Балабанов и контра на Учиков. Хебърци обаче плътно се бяха залепили за съперника и съумяха да изравнят за 17:17 след атака през центъра на Виктор Йосифов и аут на Юлиус Фиркал. След 20:20 домакините поведоха с 22:20 благодарение на отличния Брадли Гънтър. След две грешки на Николай Къртев равенството се възстанови - 22:22, но след драматична биткта и две успешни атаки на Тодор Алексиев „тигрите“ взеха гейма с 28:26.

Вторият гейм бе по-лек за момчетата на Камило Плачи. Те диктуваха темпото от самото начало и постепенно взеха аванс от 4 точки при 9:5 след успешна контра блок-аут на Гънтър. Въпреки прекъсването за Николай Желязков преднината набъбна на 10:5, а след ас на Гънтър се увеличи още при 14:8. Предимството на „жълто-сините“ бе видимо и Николай Желязков поиска прекъсване при 18:12 след атрактивно вдигане на либерото Теодор Салпаров и ас на Якопо Масари. Това не помогна, а домакините поведоха с 22:15 след успешна блокада на Виктор Йосифов. Къртев сложи точка на спора в този гейм с финален блок за 25:17.

Третата част бе за гостите. „Тигрите“ започнаха уверено и поведоха бързо с две точки, запазвайки аванса си чак до 9:7. Тук обаче съперникът не само изравни след блокада на Николай Колев и контра блок-аут на Николай Учиков, и и поведоха с 3 точки при 13:10 след атака на Балабанов, ас на Учиков и контра през центъра на Николай Николов. Туш регистрира успешна атака през центъра за 15:11, а гостите увеличиха аванса си при 17:12 след атака в аут на Николай Къртев. Нафтата направи резултата 23:17 след отлична атака на Ники Николов. Успешна контраатака на Учиков и 7 възможности за Нафтата да вземе гейм. „Тигрите“ обаче не се дадоха лесно и спасиха 4 геймбола – два аса на Виктор Йосифов и още два успешно вкарани сервиса, последвани от прекъсване за бургазлии, контра през центъра и страхотен блок на влезлия като резерва Теодор Тодоров. Все пак, играчите на Николай Желязков затвориха гейма в своя полза при 25:22 след блок-аут на Калоян Балабанов.

В четвъртия гейм Нефтохимик се амбицира да стигне до тайбрек. Постепенно поведе с 9:6, но Гънтър върна една точка с успешна контраатака. Тройна блокада на „тигрите“ и 9:10 за вицешампионите. И не само, че изравнихме след аут на Балабанов, но и поведохме при 14:13. След успешна изява на земляка ни Учиков Нефтохимик поведе с 15:14.Блокаут на Масари и 15:15. Постепенно бургазлии поведоха с 3 точки, благодарение и на добрите намеси на младока Димитров - 19:16. Гънтър бе неотразим за пореден път - 17:19. След двоен удар на Иван Станев и 17:21 последва нов щурм на "тигрите". Ас на Гънтър - 19:21. Желязков поиска тайм-аут и това донесе точка за Нефтохимик. Видеочелинджът не бе на наша страна при 22:20 за съперника, но последваха две точки за Хебър - след успешна тройна блокада срещу Балабанов и аут на Николов. Веднага след това Масари направи резултата 23:22 за Хебър, а след невероятно разиграване - 24:22! Цялата зала стана на крака и след сервис на Учиков и разиграване Дейвид Кръстев сложи точка на спора в този мач!

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев), старши треньор Камило Плачи.

Нефтохимик 2010: Александър Туш, Николай Учиков, Юлиус Фиркал, Калоян Балабанов, Николай Николов, Николай Колев - Мартин Иванов-либеро (Любослав Телкийски, Венцислав Рагин), старши треньор Николай Желязков.