Победа! Хебър прегази Нафтата в първия финален сблъсък за титлата

22.04.2022 20:31

ПАЗАРДЖИК. Хебър победи Нефтохимик в първата финална битка за титлата в efbet Супер Волей с 3:1 (21:25, 25:18, 26:24, 25:17)! Да припомним, че в серията се играе до три победи от пет мача.

"Тигрите" получиха мощна подкрепа от пълните трибуни на зала "Васил Левски". От Хебър бяха подготвили специална изненада за феновете на тима. Първите 700 привърженици, които пристигнаха за мача, получиха специална жълта фланелка.

Волейболистите на Нефтохимик взеха първия гейм. Те дръпнаха със 7:0 в началото на двубоя, като дори прекъсването на Камило Плачи при 0:4 не спря негативната серия. Пъпрвата ни точка записа Брадли Гънтър, който после направи ас за 4:8. Юлиус Фиркал атакува в аут - 8:5 и на свой ред Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Разликата се запази в следващите минути, а след грешка в атака на Якопо Масари резултатът стана 15:11 за гостите. Николай Учиков атакува в аут - 15:13. Преднината на Нефтохимик остана само 1 точка при 15:14, следствие на неразбирателство между Александер Туш и  Фиркал. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик, а Хебър излезе с точка преднина при ас на Масари - 17:16. Двоен блок хвана атака на Тодор Алексиев за ново равенство при 17:17. Играта вървеше точка за точка, докато двойна блокада на Николай Учиков и Николай Колев спря атака на Якопо Масари и Нефтохимик поведе с 21:20. Камило Плачи взе второто си прекъсване в първата част. Ас на Фиркал и блокаут на Николай Учиков направиха резултата 23:21, а грешка на Масари даде шанс за геймбол за вицешампионите при 24:21. Изкарана топка в аут от атака на Масари затвори гейма при 25:21 за Нафтата.

Вторият гейм бе за Хебър. Шампионите поведоха с 3:1, когато Тодор Алексиев атакува безкомпромисно по диагонала от зона 4, а при 7:3 Николай Желязков побърза да вземе прекъсване за Нефтохимик. Теодор Тодоров атакува остро в центъра за 8:4. Николай Николов атакува успешно в центъра за 6:9, а за 8:10 Николай Учиков се справи успешно с атака по диагонала от зона 2, а при 9:10 Плачи взе прекъсване за Хебър. Отново землякът ни Учиков стопи преднината ни - 14:15. При 20:16 ас на Брадли Гънтър изведе „тигрите“ с 4 точки. Тодор Алексиев се справи с двойна блокада - 21:17, а разиграване между Гьорги Гьоргиев и Якопо Масари сложи още точка на сметката ни. Хебърци стигнаха до геймбол при 24:18, а след като Балабанов атакува в аут от пайп тази част завърши.

Третият гейм бе особено драматичен и се оказа Рубикон в срещата. В началото на тази част „тигрите“ имаха леки колебания и изоставаха с две точки, но после цифрите на таблото вървяха наравно. Троен блок спря така на Николай Учиков и Хебър пак поведе с 13:12.  Ас на Александер Туш и Нефтохимик поведе с 18:17. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Николай Колев направи блокада и 19:17 за бургазлии. Палачинката обаче се обърна и хебърци поведоха с 22:21.  Тодор Алексиев атакува в аут и Нефтохимик излезе напред с 23:22. Плачи взе второто си прекъсване в гейма. Алексиев изкара топка в аут от атака и Нефтохимик стигна до геймбол при 24:22. Брадли Гънтър намали до 23:24, а Николай Желязков взе прекъсване за бургазлии.  Учиков атакува, но троен блок го спря - 24:24.  Хебър стигна до първи геймбол в третата част с 25:24 след като Учиков атакува в мрежата. Ас на Брадли Гънтър донесе победната точка.

С 4:2 „жълто-сините“ поведоха в четвъртия гейм, а след 7:3 те дълго време държаха аванс от три точки до 18:15, когато Николай Желязков взе прекъсване за вицешампионите. Преднината на Хебър се увеличи – 21:15, след аут на Лапков и атрактивен пайп на Масари. Интрига вече нямаше, дори при точката за Нафтата за 17:22. До края на гейма и мача бургазлии не спечелиха друга точка.  Якопо Масари атакува бърза топка в зона 4 и това бе всичко за днес!

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов), старши треньор Камило Плачи.

Нефтохимик: Александер Туш, Николай Учиков, Юлиус Фиркал, Калоян Балабанов, Николай Николов, Николай Колев - Мартин Иванов-либеро (Любослав Телкийски), старши треньор Николай Желязков.

Припомняме, че вторият сблъсък, който е повторение на двубоите за Купата и Суперкупата, е от 18:30 часа утре.