Хебър отива на финал! Нефтохимик го чака там

18.04.2022 20:04

БУРГАС. ВК Хебър отива на финал и ще защитава титлата си срещу Нефтохимик в първенството при мъжете - efbet Супер Волей. Волейболните шампиони безпроблемно надиграха като гост Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:14, 25:15, 25:21) в третия мач от полуфиналната серия, изигран в зала "Младост" в Бургас. Това бе трета победа за "тигрите" в серията и тя се оказа достатъчна, за да преодолеят полуфиналната фаза.  Финалът ще е четвърти пореден за хебърци срещу бургаския клуб. Миналата година жълбто-сините вдигнаха трофея след три успеха във финалната серия.

Срещу Дея спорт нашите диктуваха темпото в почти цялото врме на мача. Равнотсойно започна мачът, след което шампионите набраха инерция и поведоха. Постепенно съперникът се доближи, оставайки само на точка, но родният първенец бързо излезе от ситуацията и остана доминиращ. Пазарджиклии се откъснаха и не допуснаха особена съпротива от домакините.     Втората част се разви идентично, като "тигрите" взеха превес от самото начало. До края те диктуваха положението изцяло, старши треньорът Камило Плачи даде шанс за изява и на разпределителя Иван Станев и диагонала Дейвид Кръстев. Авансът на Хебър се увеличи. В третия гейм волейболистите от Пазарджик и бургаският тим отново започнаха с игра точка за точка, но за пореден път гостите успяха да се мобилизират. До 13:9 хебърци бяха доминиращи, след което постепенно бяха настигнати от амбициозния състав на Дея, като се стигна и до равенство (14:14). Интригата се запази в следващите минути, като воденият от Венцислав Симеонов тим остана на две точки, но в крайна сметка пазарджиклии наложиха волята си. Така Хебър подпечата билета си за финала.    Най-резултатен бе Якопо Масари с 18 точки (4 аса), по 12 точки добавиха Тодор Алексиев (1 ас, 1 блокада) и Брадли Гънтър (1 ас, 2 блокади). За съперника Тодор Вълчев и Георги Петров приключиха с по 9 точки.

Състави - Дея спорт: Георги Братоев, Тодор Вълчев, Георги Петров, Денис Чавдаров, Стипе Перич, Димитър Маринков, Гейдж Уорсли - либеро (Борислав Николов, Леон Тончев); ХЕБЪР: Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Николай Къртев, Теодор Салпаров - либеро (Иван Станев, Дейвид Кръстев, Пламен Шекерджиев).