И пак победа! Хебър срази Дея и във втория полуфинал с 3:0

14.04.2022 19:54

ПАЗАРДЖИК. Волейболните шампиони от Хебър полбедиха отбора на Дея спорт (Бургас) с 3:0 и във втория полуфинал. В спортна зала „Васил Левски“, подкрепяни горещо от многобройните си фенове, момчетата на Камило Плачи затвориха геймовете при резултат 25:19, 25:17, 25:

Да припомним, че вчера "тигрите" спечелиха в първия двубой между двата тима с категорично с 3:0 и поведоха с 1-0 в серията, която се играе до 3 победи от 5 мача. Третата среща е на 18 април, понеделник, в Бургас.

Равностойно стартира двубоят и гостите дори поведоха със 7:5 след грешки в атака на Якопо Масари и Теодор Тодоров. Хебърци обаче обърнаха резултата при 9:8 след атака на Масари последвана от две успешни контри на Тодор Алексиев. Постепенно разликата нарасна до 12:9 за "тигрите" след грешка на Георги Петров и успешна блокада на Алексиев, което пък накара треньорът на бургазлии Венцислав Симеонов да поиска тайм-аут. След отлична изява при мрежата на разпределителя Гьорги Гьоргиев домакините дръпнаха с 14:10. Интригата се върна след като Дея спорт намали до 16:15 след атаки на Петров и Тодор Вълчев и грешка при мрежата на Теодор Тодоров. Съспенсът обаче скоро се изпари – жълто-сините си върнаха предимството при 19:15 след отлични изяви на Гьоргиев и Масари и грешка в атака на Денис Чавдаров, а независимо от второто прекъсване за Венци Симеонов и Дея спорт, преднината на Хебър стана 21:15 след нова атака на Масари и блокада на Тодоров.Хебърци без излишно напрягане спечелиха гейма с 25:19 след грешка от сервис на Тодор Вълчев.

В началото на втория гейм Хебър поведе с 3:1 след атака през центъра на Виктор Йосифов и грешка на Стипе Перич от гостите. До 9:7 играта бе що-годе равностойна, но след отлични изяви в атака на Якопо Масари и Тодор Алексиев и грешка на Тодор Вълчев от Дея спорт резултатът вече бе 13:7. Треньорът на бургазлии Венцислав Симеонов поиска отново тайм-аут, но дистанцията в резултата постепенно се увеличи - 19:10 след нова грешка на Вълчев и два последователни блока на Теодор Тодоров. Междувременно в игра за Дея спорт се появиха Леон Тончев и Борислав Николов, а в полето на Хебър - Дейвид Кръстев. Хебър повееде с 2:0 гейма (25:17) след като Денис Чавдаров изкара топката в аут от сервис.

Третата част също тръгна в ритъм „точка срещу точка“, макар за кратко хебърци а поведоха при 7:5 след мощна атака на Якопо Масари и технично пускане на Брадли Гънтър. Разликата отново обнадежди феновете на домакините при 13:10 след контра на Гънтър. Лекият аванс на "тигрите" постепенно се разтегли до 19:15 след нови две успешни атаки на Тодор Алексиев. Хебър запази преднината си до 22:18 след силна контра на Масари, а при 23:20 надеждата се върна при гостите, които успяха да върнат една точка за 21:23. Точката обаче им бе последната в този гейм и мач, който бе затворен при 25:21.

Състави - ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров - Теодор Салпаров - либеро (Мартин Симеонов, Дейвид Кръстев), старши треньор Камило Плачи.

Дея спорт: Георги Братоев, Георги Петров, Тодор Вълчев, Димитър Маринков, Денис Чавдаров, Стипе Перич - Гейдж Уорсли - либеро (Леон Тончев, Борислав Николов), старши треньор Венцислав Симеонов.