Шампионът Хебър надигра Дея спорт с 3:0 в първия полуфинал

13.04.2022 22:17

ПАЗАРДЖИК. Шампионите от ВК Хебър сразиха Дея спорт в първия мач между двата тима от полуфиналните плейофи в efbet Супер Волей. "Тигрите" надиграха бургаския тим с 3:0 (25:14, 25:14, 26:24).  Състезателите, водени от Камило Плачи, не срещнаха особени трудности в първите два гейма от срещата, а многобройната публика аплодира успеха.

В първия период „тигрите” показаха по-голяма класа на блок и от сервис, а Дея не успя да спре и триото Тодор Алексиев/Брадли Гънтър/Виктор Йосифов в края на частта. Малко по-оспорвано беше началото на втория гейм, но след 12-12, пазарджиклии взеха превес благодарение на успешни атаки на Якопо Масари и Йосифов. Волейболистите на Венцислав Симеонов опитаха да върнат интригата в мача, след като водеха през целия трети гейм, но към края изгубиха ритъм и позволиха на „Хебър“ да ги притисне. Показвайки здрави нерви, домакините обърнаха нещата в своя полза и записаха успех. Най-резултатен бе Тодор Алексиев с 14 точки (2 блокади), с 13 точки завърши Якопо Масари (3 аса, 2 блокади). С по 10 точки завършиха Теодор Тодоров (2 аса, 3 блокади) и Брадли Гънтър (1 блокада). За „Дея Спорт“ Георги Петров се отчете с 12 точки (1 ас).

Утре (14 април) е вторият двубой от серията и ще бъде предаван пряко по Диема Спорт 2.

Третата среща е на 18 април (понеделник) в Бургас. Играе се до три победи от пет мача.