Хебър сдаде четвъртото място на Септември след загуба в Драгалевци

02.04.2022 16:52

СОФИЯ. Септември победи с 2:1 Хебър в двубой от 29-ия кръг на Втора професионална лига и измести „зелените“ от четвъртото място във временното класиране, събирайки 50 точки – с една по-малко от нашите футболисти. Столичани мотивирани вече могат да гледат и към влизане в елита. Това бе трета загуба за пазарджиклии в последните четири мача, а дъждът, който след трийстата минута спря, донесе късмет на бившия отбор на Николай Митов.

Още в 8-та минута се оформи първата интересна ситуация, когато Айкут Рамадан пусна отличен пас към Йоан Гаврилов. Атакуващият футболист обаче стреля твърде слабо и право в ръцете на Петър Дебърлиев. Две минути по-късно бе открит от момчетата на Николай Митов, след като Олег Димитров откри на празна врата. Полузащитникът се възползва от неразбирателство между стража на домакините Димитър Шейтанов и централния бранител Асен Георгиев. Още две минути по-късно Марио Илиевски изравни, след като засече с крак центриране от корнер.

В 23-ата минута Радослав Терзиев си вкара автогол, отигравайки неразчетено силния пас по земя на Атанас Кабов. В 27-ата минута Асен Георгиев стреля майсторски от фал, но топката се отби в горната греда. Шест минути по-късно минута Атанас Кабов не успя от добра позиция да намери очертанията на вратата. В 50-ата минута Асен Георгиев отправи удар с глава след центриране от корнер, който мина покрай вратата. Малко по-късно Цветелин Тонев отправи нов шут, но слаб, за да затрудни Димитър Шейтанов.

Чисто положение за Хебър имаше Живко Петков в 60-ата минута. Голаджията излезе на отлична позиция, но стреля право в тялото на вратаря на домакините. В следващите минути Петър Дебърлиев майсторски се справи с критични ситуации, създадени от Марио Илиевски и Атанас Кабов. В 77-ата минута защитата на Хебър не успя да изчисти центриране отдясно. Топката стигна до Кристиян Пешов, който отправи удар, но встрани от вратата.

Стартови състави - Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 5. Мартин Стойчев, 4. Иван Арсов, 22. Асен Георгиев, 16. Кристиян Пешов, 8. Александър Тодоров, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов, 14. Марио Илиевски, 23. Йоан Гаврилов

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 11. Цветелин Тонев, 6. Ивайло Найденов, 34. Олег Димитров, 99. Тодор Чаворски, 77. Октай Хамдиев, 12. Емануил Манев, 9. Живко Петков.