Хебър падна с 2:5 от дубъла на Краснодар

22.01.2022 17:17

АНТАЛИЯ. Футболният тим на Хебър загуби тежко с 2:5 от втория отбор на Краснодар в контрола, играна на комплекс "Миракъл" в Лара. За руснаците два гола вкара Джонатан (18, 37), разписаха се още Кокоев (4), Манелов (21-дузпа) и Олусегун (45). Ивайло Михайлов (10) и Живко Петков (49) отбелязаха попаденията за тима от Пазарджик. През първата част Краснодар беше пълен господар на терена, а попадението за Хебър дойде след подарък на вратаря на съперника. До почивката българският тим имаше само още една възможност, която обаче беше пропиляна от Китан Василев.

На почивката треньорът на Хебър Николай Митов пусна изцяло нов състав, който се представи доста по-добре. В 49-ата минута Живко Петков се разписа с добавка след шут на Тодор Чаворски и спасяване на руския вратар. Голмайсторът на пазарджиклии можеше да вкара и 55-ата минута, но стражът на Краснодар спаси. Петков все пак успя да прати отново топката в мрежата на съперника в 63-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. В 79-ата минута пък напречната греда бе нацелена от Емануил Манев.

Състав на Хебър: Ивайло Василев, Стойчо Папазов, Иван Дишков, Ивайло Тодоров, Георги Търтов, Олег Димитров, Александър Бастунов, Евгени Игнатов (кап.), Мартин Вълчинов, Китан Василев, Ивайло Михайлов.

На полувремето: Петър Дебърлиев, Ивайло Найденов, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Цветелин Тонев (кап.), Жак Пехливанов, Георги Каракашев, Тодор Чаворски, Октай Хамдиев, Живко Петков, Емануил Манев (Йосиф Киуан, Богомил Божуркин).