Купа на България - Хебър би Добруджа и е на четвъртфинали

21.01.2022 20:39

ПАЗАРДЖИК. Волейболният Хебър постигна победа над Добруджа в началния етап от похода си към Купата на България. Шампионите се наложиха като домакин в зала „Васил Левски“ над Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:21, 25:21, 29:27) в мач от 1/8-финалите на турнира.  По този начин „жълто-сините“ продължават на четвъртфинали в Бургас, където ще срещнат състава на Дунав (Русе), който отстрани Ботев (Луковит) с 3:0 гейма.

„Тигрите“ не дадоха шанс на миналогодишният финалист за Купата и затвориха мача в три гейма. Гостите така и не стигнаха до шансове за обрат, като изключим интригата в началото и в третата част. В първия гейм играта започна равностойно, но след равенството 17:17 Хебър се откъсна и оттам насетне доминираше. В третата част добруджанци опитаха да обърнат мача и дори поведоха с 24:22, но изпуснаха два геймбола за спечелване на гейма. Хебър за пореден път показа класата си в трудни моменти, като изравни при 24:24. В решителните мигове нервите на гостите не издържаха, Хебър затвори гейма с 29:27 и записа крайното 3:0.     Реализатор за победата на Хебър бе Якопо Масари с 18 точки (1 ас). Тодор Алексиев завърши с 12 точки.

Финалната фаза на турнира ще се проведе в зала „Младост“ , като четвъртфиналите са насрочени за 29 януари, полуфиналите за 30 януари, а спорът за трофея ще се играе на 31 януари.