Понеделник, 27 Юни 2022

10 от 10! “Тигрите“ сразиха Пирин и са на върха

10.12.2021 19:53

Хебър победи Пирин (Разлог) в битката за върха на дербито от десети кръг в първенството при мъжете - Супер Волей, записвайки десета поредна победа. Двубоят в зала „Васил Левски“ завърши  категоричното 3:0 (25:16, 25:19, 25:12), а „тигрите“ бяха изведени от Камило Плачи след двумесечно отсъствие. Хебърци доминираха във всички фази на играта и показаха чудовищна успеваемост при посрещане – над 82 процента. И в трите части те не позволиха на Пирин да наруши победния им ритъм и зарадваха публиката и треньора си с хубава победа. Особено голяма бе разликата между двата тима в третата част, когато гостите вече рухнаха психически – 17:6 за жълто-сините, а оттам нататък мачът просто се доиграваше. Над всички в този двубой блесна Теодор Тодоров,

Хебър поведе взривно с  5:1 след серия от сервис на Брадли Гънтър, при която съотборниците му отбелязаха три блокади, а самият диагонал се разписа с ас. Домакинският натиск продължи, посрещането на гостите се пропука и разликата нарасна на 8:3. Превъзходството на домакините бе очевидно и те увеличиха разликата до 7 точки 14:7. До края на гейма пазарджиклии нямаха особени проблеми и спечелиха гейма с голяма разлика.   Отличното представяне на пазарджиклии продължи във втората част, като те не дадоха шансове за противодействие на съперника. Домакините взеха първоначален аванс 8:4, а след това преодоляха леко кризисен момент, при който Пирин се доближи до две точки 12:14. Сервисът на Стойко Ненчев отново даде отново тласък, а Хебър се откъсна с 16:12. До края пазарджиклии не изпуснаха инициативата и поведоха с 2:0. Хебър буквално свали на колене противника в третата част. След тотална доминация домакините оставиха разложани под 12 точки и за около 70 минути игра затвориха мача.

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Теодор Тодоров, Николай Къртев, Теди Салпаров – либеро (Стойко Ненчев, Пламен Шекерджиев).

Пирин: Любомир Агонцев, Спас Байрев, Петър Петров, Александър Симеонов, Костадин Гаджанов, Васил атанасов, Виктор Копанаров – либеро (Константин Ненчев, Мартин Юруков)